לקראת החלטת הריבית: הדולר עלה ב-0.2% ונקבע על 3.93 שקלים

היורו ירד ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.26 שקלים ■ FXCM ישראל: "שבירה מתחת ל-3.90 שקלים עשויה לתת את האות לתיקון עמוק יותר כלפי מטה"

עמרי זרחוביץ'

מגמה מעורבת של השקל מול שני המטבעות המובילים לקראת החלטת הריבית היום ב-16:00. הדולר עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.9310 שקלים. היורו ירד ב-0.2% ונקבע על 4.2597 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר: "הדולר-שקל מצוי על סף שבירה מתחת לגבול התחתון של הטווח ב-3.90 שקלים, וייתכן שהטריגר להתפתחות הטכנית המשמעותית הזו יהיה החלטת הריבית היום של בנק ישראל. שבירה מתחת ל-3.90 שקלים עשויה לתת את האות לתיקון עמוק יותר כלפי מטה.

"מאחר שהפיחות בשקל הוא אחד מיעדיו המרכזיים של בנק ישראל, התיסוף בתקופה האחרונה עשוי להוות אחד הגורמים שיאיצו בבנק להוציא לפועל את הצעדים הדרמטיים או לפחות להקצין את הרטוריקה שלו בדבר צעדים מרחיבים. אף על פי כן, ההערכה היא כי בנק ישראל ידחה את ההחלטה בחודש אחד לפחות ויותיר היום את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.1%, בין היתר לאחר שהמדד האחרון הצביע על עליית מחירים של 0.3% ועל רקע ההערכה של מחלקת המחקר כי האינפלציה צפויה לחזור ב-2016 לתחום החיובי".

עוד הוסיפו ב-FXCM כי "נראה שהשוק כבר מצפה להורדת ריבית והרחבה כמותית, ועל כן הותרת הריבית היום ללא שינוי צפויה לחזק את השקל. אם לא נראה פעולה בכיוון זה מצד בנק ישראל בחודשים הקרובים הדולר-שקל יתקשה להמשיך במגמת עלייה עקבית. אם בנק ישראל יפתיע היום ויבצע הורדת ריבית, הדבר צפוי לאושש את הדולר-שקל כלפי מעלה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker