הדולר מזנק ב-0.65% ל-3.95 ש'; "הדולר לקראת פריצה מחודש וקבועה לרמת ה-4 שקלים"

היורו נסחר בירידה של 0.15% תמורת 4.21 שקלים ■ שיא קפיטל: "נאום נגיד הבנק האירופי בסוף השבוע בו אמר כי אינו ממליץ לספקולנטים להמר כנגד היורו, לא חלחל לשווקים"

דרור רייך

המסחר במטבע החוץ מתנהל היום במגמה מעורבת של שני המטבעות המרכזיים מול השקל. המטבע האמריקאי מזנק ב-0.655 ונסחר תמורת 3.95 שקלים לדולר. היורו לעומתו נחלש ב-0.155 ונסחר תמורת 4.21 שקלים.

אייל כהן, מנכ"ל חברת שיא קפיטל, אומר כי "אנו מעריכים כי מגמת המסחר בדולר-שקל נותרת במגמת עליה בבחינת היערכות לקראת פריצה מחודשת וקבועה של רמת ה- 4 שקלים לדולר. ביום שישי, הדולר ירד לרמת ה-3.9050 וטיפס מעט מעלה לאחר התערבות בנק ישראל בשוק בשלהי המסחר. בנק ישראל התערב בסכום קטן יחסית (כ-70-50 מיליון דולר), אולם בשל מחזורי המסחר הנמוכים, קפץ שער הדולר לרמת ה- 3.92. בכך מחק הדולר את כלל העלייה שהתבצעה לאחר הורדת הריבית האחרונה".

ביחס לשוק המט"ח העולמי מציין כהן כי "היורו מצוי עדיין במגמת תיקון לכלל מהלך הירידות, כאשר מחסום ראשון העומד בפניו מצוי ברמת ה-1.1050 דולר ואם יחצה מחסום זה, צפוי היורו לתקן עד לרמת ה-1.1230 דולר. מגמת היורו היא עדיין מגמת ירידה, כאשר יעד ראשוני מצוי ברמת השוויון מול הדולר – 1.00 דולר ליורו".

כהן מציין כי "נאום נגיד הבנק האירופאי, מריו דראגי, בסוף השבוע בו אמר כי אינו ממליץ לספקולנטים לא להמר כנגד היורו, לא חלחל לשווקים והיורו נותר ללא שינוי מהותי במסחר".

שטרות יורו ושטרות דולרים
צילום: רויטרס
שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker