מט"ח

מדד המחירים בישראל והנתונים מארה"ב הפילו את הדולר ב-1% ל-3.93 ש'

היורו עלה ב-0.1% והשער היציג נקבע על 4.21 שקלים ■ FXCM ישראל: "הדולר-שקל ממשיך להיסחר תחת לחץ, בעיקר על רקע החולשה של הדולר בעולם ביממה האחרונה"

דרור רייך

המטבע האמריקאי נפל היום ב-1% אל מול השקל לרמה של 3.935 שקלים – זאת לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש מארס אמש, שעלה ב-0.3% בהשוואה לחודש הקודם.

עליות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפים הבאים: פירות טריים (ב-1.7%), תחבורה (ב-1.6%), תרבות ובידור (ב-0.9%) ודיור (ב-0.7%). ירידות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפים הבאים: ירקות טריים (ב-4.2%), הלבשה והנעלה (ב-2.0%), שונות (ב-0.4%) ובריאות (ב-0.3%).

היורו דווקא התחזק ב-0.1% והשער היציג נקבע על 4.219 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "הדולר-שקל ממשיך להיסחר תחת לחץ, בעיקר על רקע החולשה של הדולר בעולם ביממה האחרונה. אמש, הדולר רשם ירידה חדה וזאת בעקבות פרסום ספר הבז' של הפד, שהעלה תמונה כלכלית פושרת למדי, ובכך שוב צינן את ציפיות הריבית של השוק והחליש את הדולר. הדולר-שקל נסוג שוב לאזורי האמצע של הטווח, סביב 3.95-3.96. לתנועה באזורי האמצע של הטווח אין משמעות טכנית, וכרגע הצמד מצוי כבר כמה שבועות במגמת דשדוש ללא כיוון ברור".

"החולשה של הדולר בעולם האפילה על פרסום מדד המחירים לצרכן בישראל אמש, שהצביע על עליית מחירים של 0.3% בלבד בחודש האחרון, מעט נמוך מהתחזיות המוקדמות. ברמה השנתית, האינפלציה עדיין בטריטוריה שלילית כשמתחילת 2015 ירד המדד ב-1.3% וב-12 החודשים האחרונים ירד המדד ב-1%. על פניו, נתון זה מחזק את הצורך של בנק ישראל לבצע צעדי מדיניות מרחיבים נוספים, כגון הורדת ריבית ואף הרחבה כמותית. ואולם, לפחות על פי תחזית מחלקת המחקר של הבנק, גם בחודשים הבאים צפויים מדדים חיוביים והאינפלציה אמורה לחזור לתחומי היעד בשנה הבאה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker