הדולר צנח ב-2.3% ל-3.93 שקלים - האוצר ניצל זאת לעסקת גידור

היורו נחלש ב-1.4% ונקבע על 4.314 שקלים ■ מט"ח 24: "צניחת הדולר בעקבות השארת הריבית - זמנית; עד אחרי פסח ניתן יהיה לראות תנודתיות חזקה מאד בשוק המקומי"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

שוק המט"ח סוער לאחר החלטת בנק ישראל , והשקל התחזק היום מול כל המטבעות. הדולר איבד 2.3% מערכו ושערו היציג נקבע על 3.926 שקלים - ירידה 3.2% ביומיים. היורו נחלש ב-1.4% וננעל על 4.314 שקלים.

היחידה לניהול החוב באגף החשבת הכללית במשרד האוצר ניצלה את היחלשות הדולר מסוג דולר-שקל, לראשונה ב-2015. בשנה שעברה ביצע משרד האוצר עסקות גידול בהיקף של כ-1 מיליארד דולר. "תנאי השוק ובכלל זאת שער החליפין דולר-שקל תומכים בביצוע עסקות הגידור, כחלק מתוכנית העבודה השנתית של האגף החשבת הכללית", נכתב בהודעת משרד האוצר.

בימים האחרונים נפוצו ספוקלציות שונות לגבי החלטת הריבית, לאחר כי בנק ישראל יוריד את הריבית ויודיע על תוכנית הרחבה כמותית. בעקבות זאת זינק הדולר, שלאחר הודעת בנק ישראל מגיב בכיוון ההפוך.

מנכ"ל מט"ח 24, דוד מסיקה, התייחס להחלטת בנק ישראל: "אמש הפתיעה הנגידה קרנית פלוג את השוק הספוקלטיבי והותירה את הריבית על 0.1%. צניחת הדולר בעקבות השארת הריבית הינה זמנית. נפילתו מהווה רגרסיה לטווח הקצר והבינוני וחזרתו למגמת התחזקות בתנודתיות שכזאת הינה בלתי נמנעת. עד אחרי פסח ניתן יהיה לראות תזוזתיות חזקה מאד בשוק המקומי ונהירת המשקיעים הפרו שקלים תהיה אינטנסיבית ואגרסיבית. הערכה הרווחת בשוק כי לאחר פסח הנגידה פלוג תוציא מארסנל הכלים שלה את הריבית השלילית, תכנית הקלה כמותית והתערבויות נוספות הופכות את השוק המקומי לעירני במיוחד בגזרת המסחר השקלי.

"כמו כן, הפיחות הדולרי מקבל גם את השפעתו מהמשך צניחת מחירי הנפט. למרות הירידה החדה, עיני המשקיעים נשואות להזדמנות לאיסוף חוזים ברמות מאד אטרקטיביות בהשוואה לרמות גבוהות, כאשר הצפי עבור מגמת הטווח הארוך של הדולר הינו: התייצבות הירידות מעל למשוכת התמיכה 3.8250 שקלים ולאחר מכן חידוש העליות אל מעבר לשיא 4.0500 שקלים. במילים אחרות, שחקני מגמות הטווח הארוך קיבלו מומנטום להתחיל באיסוף חוזים מסוג לונג וריזיקה על התרחיש החיובי לדולר.

"המשקיעים ינצלו היטב את התרסקות הדולר ביממה האחרונה ופעולותיהם תחזיר אותו במהרה יחסית לתלם. האנליזות עדיין סבורות כי המפגש לטווח הארוך בין הדולר לבין היורו הינו עניין של זמן. יש לזכור כי השוק האירופי מוצף מידי יום ביורו על ידי תכנית ההקלה הכמותית של דראגי והקורולציה בין המטבעות מתקרבות לנקודת שיווי משקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker