מט"ח

הדולר איבד 1.3% - נקבע על 3.94 שקלים

היורו ירד ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.483 שקלים ■ FXCM ישראל: "הירידה של המטבע האירופי צפויה להימשך"

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

המסחר בשוק המט"ח מתנהל הבוקר במגמה חיובית של השקל מול שני המטבעות המובילים: הדולר נחלש ב-1.3% ושערו היציג נקבע על 3.945 שקלים. היורו איבד 0.4% ושערו היציג נקבע על 4.483 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי "הירידה של הדולר-שקל מתגברת והצמד יורד מתחת לרף 3.95 שקלים. נראה כי הפריצה מעל רמה של 4 שקלים בתחילת השבוע הינה לפי שעה פריצת שווא וכעת ישנה סבירות להאצת המהלך היורד לעבר 3.93 שקלים.

"הכל יהיה תלוי בתוצאות ישיבת הריבית הערב של הבנק הפדרלי בארצות הברית. גם בעולם ראינו ירידה חדה של מדד הדולר ביממה האחרונה, וזאת כתוצאה מכך שבשוק גוברות ההערכות כי הבנק הפדרלי ימתן הערב את הרטוריקה הניצית שלו, וזאת על רקע ההרחבה הכמותית של הבנק של אירופה, הירידה במחירי הסחורות והתנודתיות הגבוהה בשוק העולמי. בישיבות האחרונות אותת הבנק באופן מפורש על כוונתו להעלות את הריבית בתקופה הקרובה. אם הבנק ימתן את הרטוריקה, הדולר צפוי לצנוח מטה למול המטבעות המרכזיים וגם מול השקל.

"בתוך כך, לאחר הירידה החדה של הימים האחרונים, היורו מעט מתייצב. אף כל פי כן, הן על רקע ההרחבה הכמותית הצפויה להתחיל בקרוב והן על רקע אי הוודאות שנוצרה בעקבות תוצאות הבחירות ביוון, הירידה של המטבע האירופי צפויה להימשך. היורו-שקל אמנם טיפס ביומיים האחרונים, אך לא הצליח לטפס מעל רמת 4.5 והלחץ השלילי עדיין גבוה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker