הדולר נחלש ב-0.6% ל-3.67 שקלים ; היורו נחלש ב-0.5% ל-4.62 שקלים

FXCM ישראל: "אם נמשיך לראות הדשדוש סביב רמת 3.68 שקלים, סוחרי הלונג עשויים להתייאש ולמכור, מה שעשוי להתפתח כסחף כלפי מטה שייתן את האות לתיקון בדולר-שקל" ■ הרובל נמצא בצניחה חופשית בחודשים האחרונים על רקע המשבר המלחמתי בין רוסיה ואוקראינה

דרור רייך

המסחר במט"ח מתנהל ננעל במגמה היחלשות של שני המטבעות המרכזיים אל מול השקל. הדולר נחלש ב-0.6% והשער היציג נקבע על 3.67 שקלים לדולר. היורו נחלש ב-0.5% לרמה של 4.62 שקל.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הדולר-שקל ממשיך לדשדש סביב רמת 3.68. גם אתמול ניסה הצמד לפרוץ את 3.69 שקלים ונסוג לאחור. הקרבה לרמה של 3.7 שקלים בהחלט מגבילה כעת את המומנטום העולה. אם נמשיך לראות את הדשדוש הזה למשך מספר ימים, סוחרי הלונג עשויים להתייאש ולמכור, מה שעשוי להתפתח כסחף כלפי מטה שייתן את האות לתיקון. רק ירידה מתחת ל-3.66 תאותת על שינוי במומנטום כלפי מטה.

"בעולם הדולר ממשיך לשבור שיאים, כאשר אתמול עלה לשיא של שנתיים למול היורו ולשיא של 6 שנים למול הין. עוצמתו של הדולר בעולם נובעת בראש ובראשונה מהמצב הכלכלי המשתפר בארצות הברית ומהציפיות להעלאות ריבית החל מהמחצית השנייה של 2015. ואולם, ישנם גם גורמים נוספים, כלכליים, מוניטריים וגיאו-פוליטיים המביאים להחלשה של מטבעות כגון האירו, השטרלינג, הין ועוד.

"עוד מטבע שמושך בימים הללו את תשומת הלב הוא הרובל, שצנח אמש לשפל של כל הזמנים למול סל משוקלל של היורו והדולר. הרובל נמצא בצניחה חופשית בחודשים האחרונים על רקע המשבר המלחמתי בין רוסיה ואוקראינה, הסנקציות שמטילים במערב, והביקוש הגובר גם ברוסיה עצמה, מצד חברות ואנשי עסקים, לדולרים".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker