בנק ישראל קנה 100 מיליון דולר בשוק - אך שער הדולר נפל אל 3.48 שקלים

היורו נחלש ב-0.6% ונסחר תמורת 4.77 שקלים ■ FXCM ישראל: "הדולר צפוי להמשיך ולהיחלש ב-2014 עד סיום המדיניות המרחיבה" ■ "שער חליפין נמוך מ-3.5 שקלים מהווה פגיעה במשק הישראלי"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים35
דרור רייך

המסחר במטבע החוץ ננעל בהיחלשות 2 המטבעות המרכזיים בעולם מול השקל - הדולר נחלש ב-0.4% והשער היציג נקבע על 3.48 שקלים. היורו נחלש ב-0.6% והשער היציג נקבע על 4.77 שקלים. במהלך היום ניסה בנק ישראל לבלום את היחלשות הדולר באמצעות רכישה של כ-100 מיליון דולר בשוק, ואולם ניסיונותיו העלו חרס.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הדולר-שקל התמוטט עם פתיחת שבוע המסחר וצנח לשפל חדש מתחת ל-3.48, כתוצאה משילוב של היחלשות הדולר בעולם והחלטתו של בנק ישראל .

"בעולם, ה-S&P 500 והדאו ג'ונס שוב קבעו שיאים ורגע לפני סיום השנה אהבת הסיכון בקרב המשקיעים חוגגת, וזאת הודות . גם לא מעכירה את האווירה בשוק לפי שעה.

"בסנטימנט החיובי הזה, המשקיעים מעדיפים נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר, ובעקבות כך הדולר, בעל הריבית האפסית, הולך ונחלש. זו גם עשויה להיות הדינמיקה ב-2014. אם ההנחה הלוגית היתה שהדולר יתחזק בעקבות מדיניות הצמצום של הפד, הרי שלפחות בשבועות האחרונים אנחנו רואים כי המסחר בשוק המטבעות שוב מוכתב על פי פערי התשואה, ובתנאים כאלה הדולר מצוי בעמדת נחיתות".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

"אם נראה את המשך הסנטימנט החיובי ועליות השערים, הדולר צפוי להמשיך ולהיחלש ב-2014, עד שהבנק הפדרלי יתחיל לאותת על סיום המדיניות המרחיבה. ואם אכן כך יקרה, זה יהיה האתגר המרכזי של בנק ישראל ב-2014. אמש נמנע בנק ישראל מהורדת ריבית, וזאת מחשש ללבות את האינפלציה ואת שוק הנדל"ן. ואולם, אם נראה את המשך הפיחות בדולר, בנק ישראל יצטרך למקד מאמצים בבלימת המגמה הזו, בין אם על ידי התערבויות במסחר ובין אם על ידי הורדת ריבית נוספת. שער חליפין הנמוך מ-3.50 שקלים מהווה פגיעה במשק הישראלי. הדולר-שקל קרוב כעת לשפל של ספטמבר ב-3.473. להערכתנו, בנק ישראל עשוי להתערב בימים הקרובים כדי לבלום את הצניחה בשער החליפין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker