הדולר התחזק ב-0.1% ל-3.51 שקלים; "החלטת הבנק הפדרלי - משמעותית"

פריקו: "להערכתנו הבנק המרכזי האמריקאי קרוב להחלטה לצמצם את היקף ההרחבה הכמותית כבר בעתיד הקרוב, להחלטה שכזו תהיה השפעה משמעותית מאוד על השווקים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע החוץ ננעל במגמה מעורבת של השקל אל מול 2 המטבעות המרכזיים בעולם - אל מול הדולר התחזק השקל ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.51 שקלים לדולר. מול היורו נחלש המטבע הישראלי והשער היציג נקבע על 4.83 שקלים ליורו.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות התייחס למסחר ואמר כי "בשוק המקומי המסחר ממשיך להתנהל בטווח שערים צר, כאשר עיקר תשומת הלב מופנית להחלטת ועדת השוק הפתוח בארה"ב. ההחלטה צפויה לגרום לעלייה חדה בתשואות האג"ח לטווח ארוך, מהלך בעל השפעה בשווקים הגלובליים ועלול לגרור לביקוש לדולר וליציאה משקיעים מהחזקות אליהם נדדו המשקיעים על רקע היעדר אלטרנטיבת השקעה בתשואה ריאלית כפי שקרה במהלך השנים האחרונות בארה"ב ובמדינות מערביות רבות. על רקע ההשפעה המתגלגלת הצפויה לייסוף השקל אל מתחת לרמת 3.48 שקלים, הדולר ממשיך להתייצב מעל לרמה הפסיכולוגית של 3.5 שקלים. אולם המשוכה המשמעותית הראשונה, אותה נדרש פיחות השקל לפרוץ שוכנת בתחום 3.56-3.58 שקלים לדולר".

באשר לזירה הגלובלית אמר פריימן כי "נתוני האינפלציה הצפויים להתפרסם היום בבריטניה צפויים להורות על עלייה במדד בחודש נובמבר בשיעור של 0.2% מציבה את תוואי האינפלציה השנתית ברמה של 2.3% לשנה, בעוד מדד המחירים הקמעונאיים צפוי להורות על עלייה בשיעור שנתי של 2.8%, בעוד בגוש האירו צפויים היום להתפרסם נתוני האינפלציה שיצביעו על פי ההערכות על עלייה בשיעור 0.9%. מנגד, בארה"ב צפויים היום להתפרסם נתוני מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר שיצביעו על עלייה מתוואי אינפלציה של 1% ל-1.3%".

מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות התייחס למתח בשווקים לקראת הודעת הריבית של הבנק המרכזי בארה"ב: "היום צפויה להתחיל ישיבת ועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב ועל רקע נתוני מדד שוק הבתים בארה"ב, המורים על המשך מגמת ההתאוששות ובצל נתוני העלייה בתוואי האינפלציה, להערכתנו הבנק המרכזי האמריקאי קרוב להחלטה לצמצם את היקף ההרחבה הכמותית כבר בעתיד הקרוב, להחלטה שכזו תהיה השפעה משמעותית מאוד על השווקים. תשומת לב תופנה להודעת ועדת השווקים הפתוחים הצפויה מחר, וכן להודעת הבנק המרכזי היפני ביום שישי באשר למדיניותו על רקע ההתאוששות הנמשכת בכלכלה היפנית".


שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker