מט"ח

"מומנטום שלילי חזק בדולר": יורד בכ-0.25% - לכ-3.49 ש'

היורו יורד ב-0.05% ל-4.8 שקלים ■ FXCM ישראל: "המשקיעים בשוק הישראלי ימתינו כעת לראות האם בנק ישראל יבחר להתערב"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הדולר נסחר היום מתחת לרמת 3.5 השקלים. ירידה של כ-0.25% הובילה את השקל להיסחר מולו על רמת ה-3.49 שקלים. המטבע האירופאי משיל 0.05% מערכו ל-4.8 שקלים.

המסחר בצמד הדולר-שקל המשיך להתדרדר עם פתיחת שבוע המסחר אתמול, ונגע אתמול בשער של 3.48 שקלים. "השבירה מתחת לרף של 3.50 שקלים, ומתחת לגבול התחתון של הטווח מאז אוקטובר, למעשה שמטה את הקרקע מתחת לצמד ויצרה מומנטום שלילי חזק", טוענים במחלקת המחקר של FXCM ישראל. נראה כי המשקיעים בשוק הישראלי ימתינו כעת לראות האם בנק ישראל יבחר להתערב במסחר כדי לבלום את הירידה ולהגן על השפל שנקבע בספטמבר האחרון - 3.473 שקלים לדולר.

מהמצופה שפורסמו בשבוע שעבר בארה"ב גרמו לכך שאהבת הסיכון חזרה בגדול לשוק המט"ח והסוחרים מעדיפים את המטבעות בעלי התשואה הגבוהה יותר, מה שמציב את הדולר בעמדת נחיתות כמעט למול כל מטבע, וגם למול השקל. בנק ישראל לא יוכל לעמוד מנגד לנוכח צניחת שער החליפין לרמות הפוגעות בייצוא. השאלה כעת היא האם בנק ישראל יבחר להתערב לפני הירידה מתחת ל-3.473 שקלים או מתחת לכך", מסבירים כלכלני מחלקת המחקר של FXCM ישראל.

"הסנטימנט בשוק כרגע כל כך חיובי, עד שאפילו הרמיזות המפורשות על כוונה להתחיל ולצמצם מוקדם מהמתוכנן בהיקף רכישות האג"ח, לא העכיר את האווירה. אף על פי כן, אם אכן בישיבת המדיניות הקרובה של הבנק הפדרלי ב-17 בדצמבר הבנק יודיע על צמצום או ראשון או יאותת באופן מפורש על כך, הדולר אמור להתאושש במידה מסוימת", מסבירים במחלקת המחקר.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker