מט"ח

"הדולר בדרך ל-3.35 שקלים - צפוי גל פיטורים גדול במשק"

פריקו: "התעשייה המקומית תידרש להדק את החגורה, לחסל קווי ייצור ולשלוח עובדים רבים הביתה" ■ שערו היציג של הדולר נותר ברמה של 3.52 שקלים ■ היורו התחזק ב-0.1% ל-4.78 שקלים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע החוץ ננעל במגמה מעורבת. הדולר נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על רמה של 3.52 שקלים. היורו התחזק ב-0.2% ל-4.78 שקלים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר כי "בזירה המקומית יצואנים ממשיכים למכור דולרים ודוחפים את הדולר אל מתחת לרמת 3.52 שקלים, פריצת רמת 3.5 שקל לדולר מטה תתמוך בתנועה מחודשת אל עבר רמות השפל הקודמות. להערכתנו, ללא התערבות מצד האוצר ובנק ישראל השקל צפוי לשוב ולהתחזק אל עבר רמת 3.35 שקלים לדולר כבר בעתיד הקרוב. בשורה התחתונה יביא שער הדולר המידרדר לגל פיטורים גדול במשק בדרך. ללא נקיטת פעולה אגרסיבית מצד האוצר ובנק ישראל ועל רקע ההאטה בפעילות הכלכלית הגלובלית, הצניחה בייצוא, והצפת המשק בייבוא זול והירידה בביקוש המקומי, נראה התעשייה המקומית תידרש להדק את החגורה, לחסל קווי ייצור ולשלוח עובדים רבים הביתה".

"בשווקים הפיננסים ממתינים לדבריו של נשיא הבנק המרכזי באירופה, בזמן שאין ציפייה להורדת שער הריבית ובנוסף מצפים לנתונים הצפויים להתפרסם היום ומחר בארה"ב לגבי התמ"ג ברבעון השלישי ואת נתוני המוצרים ברי קיימא, הזמנות ממפעלים הצפויים להצביע על התאוששות ונתוני האבטלה. הדולר התחזק בשווקים, כאשר אל מול הדולר האוסטרלי ועל רקע הרעה בנתוני הגירעון בסחר פרץ הוא אף את רמת ה-90 סנט אמריקאי לדולר אוסטרלי, אולם בהמשך שב והתאושש מעט והמשיך להיסחר ברמת 0.9 דולר אמריקאי לדולר אוסטרלי", הסביר מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות. 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הדולר-שקל התחזק קלות ביממה האחרונה, וזאת על רקע מצבור של נתוני מקרו חיוביים שפורסמו אמש בארצות הברית והגבירו את הערכות בשוק כי הבנק הפדרלי יצמצם את היקף רכישות האג"ח מוקדם מן המצופה. עם זאת, דו"ח המקרו הראשי, שעל פיו נקבעת מדיניות הבנק, הוא דו"ח התעסוקה שיתפרסם מחר ואמור להצביע על תוספת של 180 אלף משרות בחודש נובמבר.

"דו"ח ADP, שפורסם אמש והצביע על גידול גבוה מהמצופה בשוק העבודה הפרטי, עשוי לאותת כי גם הדו"ח הראשי מחר יפתיע מעל התחזיות המוקדמות. אם הנתונים יפתיעו לחיוב ויצביעו על גידול של מעל 200 אלף משרות בחודש נובמבר, הדבר צפוי להזניק את הדולר בעולם, וגם למול השקל. ואולם, גם אם הנתונים יפתיעו לחיוב, ספק רב אם הבנק המרכזי יודיע על צמצום כבר בישיבתו החודש ב-17 בדצמבר, ואולם הוא בהחלט עשוי לנקוט ברטוריקה מפורשת יותר על צמצום בחודשים הקרובים, כפי שעשה בישיבתו הקודמת".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker