המטבעות המרכזיים נחלשו מול השקל: השער היציג של הדולר - 3.52 שקלים

הדולר ירד היום ב-0.36% והשלים ירידה שבועית של 0.45% ■ היורו ירד ב-0.25% ושערו היציג נקבע על 4.7339 שקלים ■ המטבע האירופי איבד השבוע 0.2%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המטבעות המרכזיים בעלום חזרו להיחלש מול השקל: הדולר ירד היום (ו') ב-0.36% ושערו היציג נקבע על 3.5190 שקלים. המטבע האמריקאי השלים ירידה שבועית של 0.45%. היורו ירד ב-0.25% ושערו היציג נקבע על 4.7339 שקלים. המטבע האירופי איבד השבוע 0.2%. מול היורו נסחר הדולר ביציבות ברמה של 1.346 דולרים ליורו אחד.

"לאחר הטלטלה בשוק המטבעות בסוף השבוע שעבר, שנבעה מהורדת הריבית בגוש היורו ומפרסום נתוני התעסוקה בארה"ב, נרשמה השבוע רגיעה במסחר במט"ח", הסבירו בבנק אגוד. "במהלך השבוע שמר הדולר על יציבות במסחר מול מרבית המטבעות העיקריים. מול הין היפני שב הדולר להתחזק לאחר תקופת דשדוש וכעת הוא נסחר סביב שער של 100 ין לדולר.

"נתוני התעסוקה בארה"ב היו מעורבים, מצד אחד עלייה בשיעור האבטלה ומנגד יצירת משרות חדשות גבוהה מהצפי. באירופה נרשמו נתוני מאקרו מעורבים כאשר צרפת בולטת לרעה עם התכווצות של כלכלתה ברבעון השלישי. בנוסף, בסוף השבוע שעבר הורידה סוכנות הדרוג S&P את דירוג האשראי של צרפת".

מדד המחירים הפתיע

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה בצהריים כי מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר עלה ב-0.3%. הכלכלנים העריכו כי המדד יירד ב-0.1% או יישאר ללא שינוי. על פי נתוני המגמה, קצב האינפלציה השנתי עומד על 2.4%, או 1.8% ללא נתוני הדיור. בספטמבר לא השתנה המדד, וכעת הערכות הכלכלנים הן כי המדד ירד בנובמבר ב-0.1%-0.2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker