מט"ח

הדולר ללא שינוי: "יתחזק בעולם ובישראל"

הדולר נותר ללא שינוי ברמה של 3.53 שקלים ■ היורו נחלש ב-0.15% והשער היציג נקבע על 4.73 שקלים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק מטבע החוץ ננעל במגמה מעורבת של השקל מול שני המטבעות המרכזיים בעולם. שערו היציג של הדולר נותר ברמה של 3.53 שקלים. היורו נחלש ב-0.15% ל-4.73 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל הסבירו היום כי "הדולר-שקל דישדש בשבוע שעבר בתוך טווח צר למדי, וזאת למרות התנודות האדירים במסחר העולמי בדולר, בעיקר מול היורו, במחצית השנייה של השבוע שעבר, בעקבות הורדת הריבית המפתיעה באירופה.

"התחזקותו של הדולר בעולם נבעה גם מנתוני המקרו המפתיעים לחיוב שפורסמו בשבוע שעבר בארה"ב, הן התמ"ג שהצביע על צמיחה שנתית של 2.8% ברבעון השלישי וכן תוספת של מעל 200 אלף משרות למשק בחודש אוקטובר. נתונים אלה ציננו מעט את הציפיות להמשך בלתי מוגבל של ההרחבה הכמותית. אם בשבועות האחרונים ההערכה הרווחת היתה שהבנק הפדרלי ידחה את הצמצום לפחות עד מארס, הרי שכעת כבר נשמעות הערכות המדברות על צמצום ראשון כבר בינואר.

"ואולם, הן לאור אי הוודאות באשר לנזקים הכלכליים שנגרמו בעקבות ההשבתה והן לאור העובדה כי הבנק הפדרלי נמצא כעת בחילופי משמרות, ספק רב אם הצמצום יתבצע בחודשים הקרובים. בשבוע הקרוב יחל השימוע של ג'נט ילן במפני הסנאט, במסגרת הליך אישורה לתפקיד נגידת הפד. ילן ידועה כתומכת נלהבת בהרחבה, ובשוק יעקבו מקרוב אחר התייחסויותיה של ילן למצב הכלכלי, למדיניות ההרחבה ולגובה הריבית, ודבריה בהחלט עשויים לעורר תנודות במסחר בדולר. בצד זאת, שורה של בכירים בפד צפויים לשאת דברים, מה שגם כן ישפיע על השוק. אם הדולר ימשיך להתחזק בעולם, מרבית הסיכויים שנראה פריצה כלפי מעלה בדולר-שקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker