ערן אזרן

יציבות יחסית נרשמה היום במסחר במט"ח. הדולר נסחר כמעט ללא שינוי, ושערו היציג נקבע על 3.5320 שקלים. היורו נחלש ב-0.12%, ושערו היציג נקבע על 4.7667 שקלים.

במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל ציינו כי לאחר הצניחה החדה של הדולר בעולם בשבוע שעבר, וגם מול השקל, המטבע התייצב עם פתיחת שבוע המסחר, וזאת לקראת אירועי הסיכון המשמעותיים הצפויים לנו בהמשך השבוע. "הדולר-שקל נסוג קלות, אבל עדיין נמצא מעל רמת התמיכה המשמעותית של 3.52 שקלים.

"השבוע הקרוב עשוי להתברר כקריטי עבור המגמה של הדולר בעולם בטווח הקרוב, עם פרסום נתוני התמ"ג ודוח התעסוקה. בשבוע שעבר חזר הבנק הפדרלי על הקו לפיו המדיניות המוניטרית תיקבע על פי טיב הנתונים הכלכליים.

"כרגע ההערכות בשוק מדברות על דחיית צמצום ההרחבה הכמותית עד למחצית הראשונה של שנת 2014 לפחות, ואולם הערכה זו עדיין לא נתמכת על התבטאויות ברורות מצד חברי הפד, ורק אתמול שמענו את חבר הבנק בולארד יוצא נגד קצב ההרחבה הנוכחי. על כן, הציפיות בשוק יתעצבו על פי טיב הנתונים הכלכליים בשבוע הקרוב. במידה ונתוני התמ"ג והתעסוקה יאכזבו, כפי שמנבאים התחזיות המוקדמות, הדבר יחזק את ההערכה על דחיית הצמצום ויחליש את הדולר", אמרו ב-FXCM ישראל.

"מבחינה טכנית, כל עוד הדולר-שקל מעל 3.52 שקלים, ישנה סבירות גבוהה שאנחנו עדים להיווצרותו של מהלך עולה שידחוף את הצמד אל מעל השיא ב-3.57 שקלים, כחלק מהתיקון הגדול יותר שהחל בשפל של 3.473 שקלים. ירידה מתחת ל-3.52 שקלים תסכן שוב את התחתית ב-3.50 שקלים", נכתב.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker