מט"ח

הדולר טיפס ב-0.2% ל-3.53 ש'; היורו התחזק ב-0.1% ל-4.77 ש'

פריקו: "ייסוף השקל והפגיעה ברווחיות היצוא יביאו לירידה בהיקפי הסחר ויגררו עלייה באבטלה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק המט"ח ננעל היום בהתחזקות קלה של שני המטבעות המרכזיים אל מול השקל. הדולר התחזק ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.53 שקלים. היורו טיפס ב-0.1% ונקבע על 4.77 שקלים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, הסביר כי "הציפייה כי הבנק המרכזי האירופאי יכריז על הפחתת ריבית בישיבתו השבוע זו לצד תחזית הכלכלנים כי תידרש חבילת סיוע נוספת לאישוש הפעילות הכלכלית באירופה, תרמה למכירת היורו, הליש"ט והפרנק השווייצי אל מול הדולר. נתונים מאקרו כלכליים המתפרסמים בבריטניה מורים על המשך התרחבות בפעילות הכלכלית ובציפייה כי התוצר הבריטי יתרחב השנה ב-1.4% ובשנה הבאה ב-2.4%, זאת לצד התאוששות מרשימה של סקטור הנדל"ן. מצב זה תומך בביקוש ללירה שטרלינג. היצעי תחילת החודש הקלנדרי בולמים את פיחות השקל בזירה המקומית, כאשר התחזקות הדולר אל מול המטבעות המרכזיים תומכת בפיחות אל עבר רמת 3.54 שקלים".

לדברי פריימן, "ללא מהלכים משולבים בתחום הפיסקאלי והמוניטרי, ייסוף השקל והפגיעה ברווחיות היצוא יביאו בעתיד לירידה בהיקפי הסחר ולעלייה בשיעורי האבטלה. פיחות השקל אל מעל לרמת 3.65 שקלים עשוי לשמש קרש הצלה של הטווח הקצר לתעשייה הישראלית".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker