מט"ח

הדולר נחלש ב-0.5% ל-3.53 שקלים; "ימשיך להיות פגיע"

היורו עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.82 שקלים; FXCM ישראל: "ההסכם בוושינגטון רק דוחה את הבעיה בכמה חודשים"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע חוץ ננעל במגמה מעורבת של השקל מול שני המטבעות המרכזיים בעולם. הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.53 שקלים. היורו עלה ב-0.2% ל-4.82 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "הדולר-שקל ירד שוב מתחת רף 3.55 שקלים על רקע ההסכם בארה"ב על העלאת תקרת החוב. הדולר נחלש מאוד בתקופת המשבר וצנח בשבוע שעבר לשפל של 8 חודשים למול המטבעות המרכזיים על רקע החשש מפגיעה חמורה בכלכלה, אובדן האמון במערכת הפוליטית, האפשרות להורדת דירוג והפגיעה במעמדו של הדולר כמטבע הרזרבות העולמי. אמש, לאחר היוודע ההסכם, ראינו תגובה חיובית במסחר בדולר העולמי, אבל מתונה מאוד.

"יש לזכור כי מדובר בהסכם זמני אשר דוחה את הבעיה בחודשים ספורים בלבד. ההסכם שנחתם אמנם מאפשר מרווח נשימה נוסף למשא ומתן, אבל לא ברור אם הוא מניח יסודות לגישור פערי העמדות העמוקים בין הצדדים. לאור הסטטוס קוו הפוליטי בוושינגטון ומקרי העבר, בהחלט ייתכן כי בעוד כמה חודשים נגיע בדיוק לאותה נקודה.

"על כן, העננה הפוליטית תמשיך לרחף מעל הדולר בחודשים הקרובים ולהכביד על המטבע. לגבי שוקי המניות, דווקא כאן יש סבירות גבוהה שנראה כעת את חזרתו של הראלי וטיפוס של המדדים לעבר השיאים האחרונים. יש כרגע מספיק סיבות להמשך עליות השערים - דחיית צמצום ההרחבה הכמותית, מינויה של ילן, עונת דו"חות. המשבר הפוליטי למעשה היווה מחסום, שכעת הוסר. סנטימנט חיובי בשוקי המניות יהווה גורם נוסף אשר יכביד על הדולר, שבדרך כלל נחלש כאשר אהבת הסיכון בשוק גבוהה והמשקיעים מעדיפים נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר.

"לפי שעה, הדולר-שקל לא ביצע מהלך משמעותי השבוע והוא נסחר בסביבות השער של פתיחת השבוע. ועל כן, ברמה הטכנית, אנחנו עדיין ממתינים לעלייה מעל 3.57 או לירידה מתחת ל-3.52 כדי לקבוע את המהלך הבא".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker