מט"ח

השקל ממשיך להתחזק: הדולר נפל ב-1% ל-3.53 שקלים

היורו נחלש ב-1% ושערו היציג נקבע על 4.77 שקלים ■ יוסי פריימן מנכ"ל פריקו: "התיאבון לסיכון חוזר לשוקי המטבעות"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע חוץ ננעל בהמשך מגמת התחזקותו של השקל מול שני המטבעות המרכזיים בעולם. הדולר נחלש ב-0.95% ושערו היציג נקבע על 3.537 שקלים. היורו איבד מערכו 1% ונקבע על 4.77 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל אמרו היום כי "המגמה של הדולר-שקל השבוע תהיה מושפעת  מהמגמה של הדולר בעולם. עד כה, לא ראינו השפעה ממשית של החלטת הפד על המסחר בדולר בעולם ונראה שהשווקים עדיין מעכלים את משמעויות המהלך. השבוע, עם נאומו של ברננקי ופרסום דו"ח התעסוקה, התנודתיות בדולר בעולם עשויה לזנק והדבר ישליך גם על הדולר-שקל. לגבי רמות המחיר, אם הצמד יצליח להתבסס מעל 3.55 שקלים, הדבר יסלול את הדרך עד ל-3.59 ו-3.61. מנגד, ירידה מתחת ל-3.52 עשויה שוב להטות את הכף כלפי מטה לעבר רמות השפל".

גם יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו השקעות ניהול וסיכונים, התייחס למסחר התנודתי במט"ח וציין כי "משבר תקרת החוב בארה"ב ומאמצי הקונגרס לצמצם את תוכנית הנשיא בתחומי המיסוי והכיסוי הרפואי הפדרלי צפויים להתקל בווטו נשיאותי. בהעדר מקורות מימון יתקשה הממשל לפעול ותעסוקת עובדי ממשל רבים תופסק לצד מגוון תוכניות שהונהגו לרווחת הציבור. החוזים הדולריים על מטבעות מרכזיים בבורסת שיקגו נתונים ברמת שפל של שבעת החודשים האחרונים מה שמסביר את התחזקות המטבעות אל מול הדולר בעת האחרונה".

"התפטרות שרי ברלסקוני באיטליה והחשש מכאוס פוליטי פוגעים בשער היורו הנחלש אל מול הדולר בעוד נתוני התאוששות הבניה וצריכה ביפן ובאנגליה תרמו להתחזקות הין והלירה שטרלינג. התיאבון לסיכון חוזר לשוקי המטבעות ותמך בחוסנם של הליש"ט והפרנק השווייצי. בעוד שאי הוודאות בארה"ב והמשבר באיטליה לצד נתונים חלשים מהצפוי של רכש המנהלים בתעשייה בסין בלמו את התחזקות הדולר האוסטרלי והניו זילנדי".

לסיכום מציינים בפריקו כי "בזירה המקומית, היצע תחילת החודש הקלנדרי וחזרת הפעילים מחופשת החגים מגבילה את פוטנציאל התחזקות הדולר והמסחר צפוי לנוע בתחום 3.56-3.52 כאשר סביב רמת 3.50 צפוי ביקוש ער ומנגד בקרבת רמת 3.58 ממתינים יצואנים להמיר דולרים".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker