הדולר עלה ב-0.3% ל-3.52 שקלים

FXCM ישראל: "רק שילוב של התערבות בנק ישראל, ביחד עם שינוי בדולר העולמי, עשויים לשנות התמונה השלילית של הדולר-שקל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדולר התחזק היום מול השקל ב-0.3% ל-3.52 שקלים. היורו נסחר ללא שינוי בשער של 4.75 שקלים. ההערכות בבנק ישראל הן כי שער הדולר יירד בשנה הקרובה ל-3.48 שקלים, וכי שער היורו בעוד 12 חודשים יהיה 4.45 שקלים.

המשקיעים במט"ח ימתינו היום לפרסום הוועדה המוניטרית של בנק ישראל לגבי שיעור הריבית במשק בחודש הקרוב. הוועדה נמצאת שוב במלכוד, שכן כנגד הציפיות המוקדמות בשוק ההון, החליט נגיד הבנק המרכזי, בן ברננקי, להשאיר את היקף תוכנית ההרחבה הכמותית ללא שינוי. במקביל, עדכן מטה את תחזית הצמיחה של הכלכלה האמריקאית ל-2%-2.3%. פעולות אלו גורמות להיחלשותו של הדולר בעולם אל מול מטבעות אחרים ובהם השקל, ועשויות לחייב את בנק ישראל להוריד ריבית.

אולם, בנק ישראל ממשיך לצפות בדאגה על מחירי הדירות של שוק הנדל"ן המקומי שממשיכים לזנק. עלייה נוספת לא מבוקרת בשוק הנדל"ן הישראלי עלולה לגרום להתמוטטות אפשרית של מחירי הדירות ולסכן את יציבות הבנקים.

ב-FXCM ישראל מציינים כי נפח המסחר הדליל בתקופת החגים הגביר את עוצמת הירידה של הדולר-שקל. לשיטתם, ירידה נוספת שוב מתחת רמת 3.50 שקלים עשויה לסלול את הדרך לשער של 3.43-3.47 שקלים. עוד הם צופים כי הפיחות החד בדולר הוא גורם המגביר את הסבירות כי בנק ישראל יבחר להוריד היום את הריבית שתקטין את התשואה על השקל ועשויה למתן את התחזקותו. "כרגע, רק שילוב של התערבות בנק ישראל, ביחד עם שינוי בדולר העולמי, עשויים לשנות התמונה השלילית של הדולר-שקל" מסבירים הכלכלנים.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker