הדולר נפל ב-1.1% ל-3.56 ש'; "היוזמה הרוסית מסייעת לשקל"

היורו נחלש ב-1% והשער היציג נקבע על 4.72 שקלים ■ "המשך התחזקות השקל תאתגר את בנק ישראל ותצריך התערבות נוספת במסחר"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מסחר ער נרשם במטבע החוץ, כאשר השקל הישראלי המשיך להתחזק אל מול 2 מהטבעות המרכזיים בעולם. המטבע האמריקאני נחלש ב-1.1% והשער היציג נקבע על 3.56 שקלים לדולר. גם המטבע של האיחוד האירופי נחלש ב-1% אל מול השקל ונקבע ברמה 4.72 שקלים ליורו.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות התייחס למסחר: "פסק הזמן בחזית הסורית תומך בתיאבון ליטול סיכונים ותורם להתחזקות המטבעות אל מול הדולר. בנוסף, המשך מגמת התאוששות בשיעור האבטלה בארה"ב בעקבותיה עשוי הבנק המרכזי האמריקאי להתחיל לצמצם את תוכנית ההרחבה הכמותית, כאשר להערכתנו בשלב הראשון, עשוי הדבר לבוא לידי ביטוי בהיקפים מוגבלים, בעיקר במישור רכש האג"חים. להערכתנו, הבנק המרכזי האמריקאי אינו צפוי לבצע מהלך דרמטי והוא עשוי להחליט על הפחתה מדורגת ולאורך תקופה ממושכת בתוכנית רכישות האג"ח שעומדת על 85 מיליארד דולר לחודש".

בשורה התחתונה אומר פריימן: "הרגיעה בזירה הסורית תומכת במעבר מאי המבטחים הדולרי, הין והזהב אל עבר המטבעות השונים ובאה בין היתר לידי ביטוי בזירה המקומית, בזמן שהשקל מתחזק אל מתחת לרמת 3.6 שקלים. בצל יציאת משקיעים אל חופשת החגים והירידה בהיקפי המסחר, המשך התחזקות השקל עשוי לאתגר את בנק ישראל ולהצריך התערבות נוספת במטרה למנוע ייסוף משמעותי בשער השקל, כבר בטווח הקצר".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

המלצות האוזר לרפורמה בבורסה: מסחר ביום שישי במקום ביום ראשון והפרטת הבורסה

אפל הציגה שני דגמי אייפון חדשים: אייפון 5S המשופר ו-5C המוזל

גם מחלקת המחקר של FXCMישראל התייחסו למסחר הער במט"ח וציינו כי "כנראה שהמתקפה בסוריה נדחית עד להודעה חדשה, וזאת לאחר מהלך דיפלומטי מבריק של רוסיה וסוריה. נשיא ארצות הברית ברק אובמה אמנם יצא ניזוק תדמיתית מכל הסאגה הסורית, אבל בשווקים הפיננסיים העולמיים היוזמה הרוסית שיחררה אנחת רווחה ובעקבות המהלך הדיפלומטי אנחנו רואים השבוע עלייה באהבת הסיכון. בשוק המט"ח, השיפור בסנטימנט מתבטא בהיחלשות ניכרת של הדולר למול המטבעות המרכזיים. למול השקל הירידה של הדולר חדה אף יותר, וזאת לאחר שהשקל נפגע מאוד מהמתיחות עם סוריה וכעת "המשקולת" הזו יורדת מהגב שלו ונראה שהמשקיעים הזרים שוב נוהרים אל השקל.

"שער החליפין כבר צנח כ-8 אגורות לעומת השיא בשבוע שעבר והוא כעת בוחן את רמת התמיכה המשמעותית ב-3.58 שקלים. ירידה מתחת רמה זו תסלול את הדרך עד ל-3.56, אבל באזורים הטכניים הללו ייתכן שנראה האטה בקצב הירידה. כמו כן, ייתכן שבנק ישראל יצטרך להתערב שוב במסחר כדי למתן את קצב הירידה החריג של שער החליפין, ששוב מתקרב לאזורי השפל האחרונים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker