מט"ח |

הדולר נסגר ביציבות ברמה של 3.56 שקלים

היורו נותר גם כן ללא שינוי מול השקל ברמה של 4.77 שקלים; פריקו: "מיעוט השחקנים בזירה המקומית והיעדרותם של הפעילים הזרים משוק ההון המקומי - משפיעה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

המסחר במטבע החוץ נחתם היום ביציבות של השקל אל מול שני המטבעות המרכזיים בעולם - הדולר נותר ברמה של 3.565 שקלים והיורו נותר ברמה של 4.776 שקלים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מסביר את ההשפעות על זירת המט"ח המקומית "מיעוט השחקנים בזירה המקומית והיעדרותם של הפעילים הזרים משוק ההון המקומי, מסבירים את התחזקות השקל דווקא בימים בהם משקיעים נוטשים השקעות גלובליות וחוזרים למטבעות העוגן ובראשם הין, היורו, הפרנק השוויצי, הדולר והלירה שטרלינג.

"היצעי המט"ח של הסקטור העסקי והקרבה לחודש ספטמבר העשיר בימי חופש בעקבות החגים, צפויים לתרום לפעילות ערה מצד יצואנים שיבקשו להמיר מט"ח לפני היציאה לחופשת החגים, דבר העשוי לתרום לבלימת פוטנציאל פיחות השקל. היצעי מט"ח משמעותיים צפויים בתחום של 3.62-3.58 שקלים. להערכתנו, ייסוף מחודש של השקל אל מתחת לרמת 3.55 שקלים, יגרור את בנק ישראל להתערבות ולרכישת מט"ח במטרה למנוע את פריצת רמת 3.52-3.48 שקלים לדולר. פריצת רמות אלו תסלול את הדרך לעבר רמות השפל מלפני כשנתיים, סביב רמת 3.35 שקלים לדולר".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker