הדולר תיקן בעלייה של 0.5%; שערו היציג - 3.577 שקלים

היורו עלה ב-0.3% ונקבע בשער יציג של 4.7287 שקלים ■ המטבע האירופי סיכם ירידה שבועית של 0.5%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר ירידות השערים שאיפיינו את רוב ימי המסחר האחרונים, הדולר נסחר היום בעליות. המטבע האמריקאי הוסיף 0.5% ושערו היציג נקבע על 3.577 שקלים. הדולר ננעל ללא שינוי בהשוואה לשערו בתום שבוע המסחר הקודם. היורו עלה ב-0.3% ונקבע בשער יציג של 4.7287 שקלים. המטבע האירופי סיכם ירידה שבועית של 0.5%.

"הדולר נחלש במהלך השבוע מול השקל והתקרב לרמה של 3.55 שקלים לדולר, לאחר הודעת ריבית בנק ישראל שנותרה על כנה גם החודש ופרסום שיעור האבטלה בישראל שגם הוא נותר ללא שינוי", הסבירו הבוקר כלכלני אגוד. בבנק מזכירים כי ריבית בנק ישראל לחודש אוגוסט נותרה על כנה השבוע כאשר ברקע נבחר הנגיד התשיעי של בנק ישראל - הפרופסור ליאו ליידרמן.

בבנק לאומי ציינו כי השקל הפגין חוזקה מול הדולר והיורו, למרות מגמת המסחר בעולם, בה התחזק הדולר ביחס למטבעות המרכזיים. "בטווח הקצר", הסבירו בבנק, "מגמת המסחר תתנהל בעיקר על רקע ההתרחשויות בעולם ובפרט קצב ועיתוי תחילת היציאה מתכנית ההרחבה הכמותית בארה"ב. כמו כן, על רקע פרסום החלטת ראש הממשלה ושר האוצר בעניין, אנו צופים כי משקל רב בשוק המט"ח המקומי יינתן להערכות המשקיעים באשר למדיניות בה ינקוט נגיד בנק ישראל החדש".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker