הדולר נחלש ב-0.1% ל-3.56 שקלים; "מחכים לבנק הפדרלי"

היורו נחלש ב-0.2% ל-4.72 שקלים; במחלקת המחקר של FXCM ישראל: "למרות הזעזועים בזירה המקומית, בדמות הנגיד החדש, הדולר-שקל ממשיך לבוסס במקום כמעט ללא שינוי"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במטבע החוץ נחתם היום התחזקות של השקל מול 2 המטבעות המרכזיים בעולם. השער היציג של הדולר נקבע ברמה של 3.56 שקלים לדולר - ירדה קלה של 0.1%.  היורו  נחלש ב-0.2% והשער היציג נקבע על 4.72 שקלים ליורו.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו כי "למרות הזעזועים בזירה המקומית, בדמות הנגיד החדש, הדולר-שקל ממשיך לבוסס במקום כמעט ללא שינוי. הדולר-שקל כלוא בטווח צר שבין 3.55 שקלים ל-3.58 שקלים, ונראה שיידרש טריגר משמעותי יותר כדי להניע פריצה לכאן או לכאן. והטריגר הזה עשוי להתרחש היום, כאשר בארצות הברית צפויים שני אירועי מפתח - פרסום דו"ח התמ"ג והחלטת הריבית של הבנק הפדרלי. על פי התחזיות, דו"ח התמ"ג צפוי להצביע על צמיחה שנתית של 1%, בהחלט נתון מאכזב לאור המדיניות האגרסיבית של הבנק הפדרלי.

"בשווקים מעריכים כי הבנק לא יודיע הערב על שינוי בהיקף ההרחבה הכמותית, מאחר שהוא עדיין מעוניין לבחון את קצב הצמיחה וההתאוששות. ההערכות הן כי הבנק יודיע בישיבתו בספטמבר על צמצום הדרגתי ראשון. ואולם לנוכח נתוני צמיחה כה פושרים, ייתכן בהחלט שהבנק ידחה בעוד כמה חודשים את המהלך. כמו כן, ממש בדומה לזירה המקומית, בארצות הברית כבר מתחילים לעסוק בזהות מחליפו של ברננקי, שיסיים את תפקידו בינואר. מלבד טיב הנתונים הכלכליים, לזהות מחליפו תהיה השפעה מכרעת על מדיניות הבנק הפדרלי והמשך ההרחבה הכמותית".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker