מט"ח

הדולר התחזק ב-0.2% ל-3.57 שקלים; "ימשיך לדשדש"

היורו התחזק ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 4.7368 שקלים ■ FXCM ישראל: "היעדר טריגר מקומי או עולמי אנו צפויים לראות את המשך הדשדוש בימים הקרובים - זוהי עצירה מתבקשת"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שברוב ימי המסחר האחרונים נסחר בירידות, הדולר התחזק היום ב-0.168%. שערו היציג של המטבע האמריקאי נקבע על 3.5770 שקלים. בדומה לו, גם היורו התחזק ב-0.6%, ושערו היציג נקבע על 4.7368 שקלים.

"הדולר-שקל ממשיך לדשדש בטווח צר שבין 3.55 ל-3.58 שקלים, ובהיעדר טריגר מקומי או עולמי אנו צפויים לראות את המשך הדשדוש בימים הקרובים. זוהי עצירה מתבקשת למדי לאחר הירידה החדה שראינו בשבועיים האחרונים, אשר הובילה את הצמד לשפל חדש ולמצב של מכירת-יתר", אמרו הבוקר במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל.

"ההתבססות באזור 3.56 שקלים עשויה בסופו של דבר לייצר תיקון כלפי מעלה, אבל בשלב זה איננו רואים כל מומנטום חיובי ונראה שהסוחרים לא מוצאים כרגע מספיק סיבות טובות לקנות את הדולר לאור מצבו השברירי בעולם. רק עלייה מעל 3.58 שקלים עשויה לדרבן קצת את הקונים.

"בעולם, לעומת זאת, החולשה של הדולר בולטת יותר. בימים האחרונים ראינו שבירות משמעותיות של הדולר הן למול המטבעות האירופיים, האירו והשטרלינג, והן מול המטבעות האקזוטיים יותר כגון הריאל הברזילאי והפסו המקסיקני. הסחף העולמי הזה עשוי לעורר שוב את התנודתיות גם בדולר-שקל ולהצניחו מתחת לתחתית הקריטית של 3.55 שקלים.

"הפיחות המחודש של הדולר, בעקבות דבקותו של הבנק הפדרלי בארה"ב במדיניותו המרחיבה הקיצונית, מעמיד שוב את הבנקים המרכזיים בעולם בפני בעיה מאחר שהתיסוף במטבעות המקומיים פוגע ביצוא. גם בנק ישראל עומד כעת בפני אותה בעיה, כאשר הדולר-שקל נסחר ברמות המזיקות ליצוא הישראלי, והנגיד המיועד פרנקל ייאלץ להידרש לסוגיה הבוערת מיד עם היכנסו לתפקידו".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker