הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.58 שקלים

היורו נחלש גם כן ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.69 שקלים ליורו ■ לאומי: "אחד הגורמים העיקריים התומכים בהורדת ריבית הוא המשך מגמת התיסוף הריאלי של השקל הנתמכת בהמשך תנועות הון נכנסות וגידול צפוי בעודף במאזן התשלומים"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
דרור רייך

המסחר במטבע החוץ התנהל הבוקר בהיחלשות 2 המטבעות המרכזיים בעולם מול השקל. הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.58 שקלים לדולר. המטבע של האיחוד האירופי נחלש גם כן ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.69 שקלים ליורו.

בסקירה השבועית של כלכלני בנק לאומי נכתב כי "קיימים גורמים התומכים בהורדת ריבית אשר עשויה להתרחש עד סוף השנה. אחד הגורמים העיקריים התומכים בהורדת ריבית הוא המשך מגמת התיסוף הריאלי של השקל הנתמכת בהמשך תנועות הון נכנסות וגידול צפוי בעודף במאזן התשלומים".

"בנוסף, כתוצאה מההתרחבות בפעילות היבוא והירידה ביצוא נרשם גירעון מסחרי בחודש יוני בהמשך למגמת ההתמתנות בעודף המסחרי בחודשים פברואר-מאי. יחד עם זאת, בששת החודשים הראשונים של השנה יש עודף מסחרי של 562 מיליון דולר לעומת גירעון של כ-2 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. העודף המסחרי, הנובע מחולשת היבוא כתוצאה מחולשת הפעילות הכלכלית במשק, תומך בהמשך ייסוף של השקל. יחד עם זאת, במידה שתתפתח מגמה מתמשכת של עודף יבוא על יצוא בחודשים הבאים, תהיה בכך התפתחות שתוכל למתן במעט את עוצמת ייסוף השקל".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker