הדולר נחלש ב-0.5% ל-3.63 שקלים; היורו איבד 0.2%

FXCM ישראל: "סימנים ראשונים לפריצה של הדולר-שקל כלפי מעלה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במט"ח היום נחתם בהיחלשות שני המטבעות המרכזיים בעולם אל מול השקל – הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.63 שקלים לדולר. המטבע של האיחוד האירופי נחלש ב-0.2% ונקבע על 4.72 שקלים ליורו.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הדולר-שקל ממשיך לדשדש באזור 3.62-3.63 שקלים ואולם על אף שהדולר-שקל עדיין כלוא בטווח שבין 3.60 ל-3.65 שקלים, אנחנו רואים בימים האחרונים ניסיונות מרובים לפרוץ אותו כלפי מעלה. גם אתמול, אף שהשער היציג נקבע בשיעור קל מעל 3.65 (3.651), הצמד נרתע מיד לאחור בשעות שלאחר מכן ושוב נעל בגרף היומי בתוך הטווח. הניסיונות האלה מעידים על מומנטום שהולך נבנה כלפי מעלה. פריצה מעל 3.65 תסלול את הדרך שוב אל השיא האחרון ב-3.719.

"אף שהאירוע שמושך את מרב הכותרות בעיתוני העולם הוא ההפיכה במצרים, כרגע יש לסיטואציה השפעה דרמטית בעיקר על מחיר הנפט, שזינק אתמול מעל 102 דולר לחבית, הרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2012".

לדבריהם, "בעולם צפויים לנו ביממה הקרובה שני אירועי מפתח שעשויים להגביר את התנודתיות במסחר העולמי בדולר ולהשפיע כתוצאה מכך גם על הדולר-שקל ועל היורו-שקל. היום בצהריים תיערך ישיבת הריבית החודשית של הבנק האירופי. הבנק אינו צפוי להוריד פעם נוספת את הריבית, אבל לאור הבעיות הפוליטיות בפורטוגל ובאיטליה המשקיעים ממתינים לנשיא הבנק מריו דראגי שיציג צעדים נוספים שימנעו סחרור מסוכן בשוק האג"ח האירופי. אם הנשיא לא יצליח להרגיע את השווקים ולא יחדש דבר, היורו עשוי לצלול, גם אל מול השקל, והיורו-שקל עשוי לצנוח מתחת ל-4.7.

"בארה"ב לא יתקיים מסחר לרגל יום העצמאות האמריקני, אבל מחר צפוי האירוע הבולט של השבוע - פרסום דו"ח התעסוקה. השווקים ממתינים בדריכות לנתונים, וזאת מאחר שמדיניות הפדרל ריזרב באשר להמשך התוכנית הכמותית נקבעת על פי המגמות בשוק התעסוקה.

"לאור הערפול באשר למועד המתוכנן של צמצום ההרחבה הכמותית, לנתונים מחר עשויים להיות השפעה דרמטית על ציפיות השוק ותנועת הנכסים. על פי התחזיות, הדו"ח צפוי להצביע על תוספת של 175 אלף משרות וירידה בשיעור של האבטלה מ-7.6% ל-7.5%. אם הנתונים יגשימו את התחזיות, הרי שמדובר בנתונים בינוניים למדי אשר יקשו על הבנק הפדרלי להתחיל בקרוב בצמצום ההרחבה הכמותית".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker