מט"ח

הדולר נחלש ב-0.28% ל-3.626 שקלים

"השוק העולמי מצוי בתקופת מעבר של התנתקות מהתלות בהרחבה הכמותית"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הדולר נחלש היום מול השקל ב-0.28% לרמה של 3.62 שקלים. היורו נחלש מול השקל ב-0.12% לרמה של 4.738 שקלים.

ב-FXCM ישראל צופים כי הדולר יתחזק בזמן הקרוב מול השקל למעל רמה של 3.65 שקלים. "השוק העולמי מצוי בתקופת מעבר של התנתקות מהתלות בהרחבה הכמותית. סימני השאלה שנובעים ממינויו של יעקב פרנקל לנגיד בלמו את המומנטום החיובי של הדולר-שקל. רבים בשוק מעריכים כי פרנקל לא יישם מדיניות התערבות אגרסיבית כפי שהוציא לפועל פישר, ועל כן השוק נמצא במצב של המתנה והצמד דולר-שקל נסחר בין רמה של 3.6 שקלים ל-3.65 שקלים.

ד"ר גדעון בן נון, מנכ"ל אג'יו ניהול סיכונים והחלטות פיננסיות, צופה כי פרנקל יציג יחד עם האוצר תוכנית להחלשת השקל. "שוק הנדל"ן רותח, והנגיד הנכנס פרנקל יהיה חייב לטפל בו לפני שיהיה מאוחר מדי. על פי ההיסטוריה של פרנקל, הוא אמנם מעדיף ריביות גבוהות, אך המצב כיום שונה מהקדנציה הראשונה שלו - סביבת ריביות נמוכה יותר, וללא אינפלציה. ובנוסף, אנו מעריכים כי הוא לא ירצה לפתוח בחזית נוספת מול היצואנים. הדבר עשוי להובילו לתכנית עם האוצר, מספר שבועות לאחר כניסתו לתפקיד. במסגרת התוכנית אנו צופים כי היא תכלול צעדים מבניים להחלשת השקל", כותב בן נון בסקירתו.

ב-FXCM ישראל מתייחסים גם לעולם וכותבים כי "הדולר נחלש מול מרבית המטבעות המרכזיים, וזאת לאחר שבוול סטריט המחצית השנייה של השנה נפתחה בסנטימנט חיובי, על רקע נתוני ייצור טובים מהמצופה בארצות הברית. השוק נמצא ללא ספק בתקופת מעבר. המשקיעים מנסים להתנתק בהדרגה מהתלות בהרחבה הכמותית של הבנק הפדרלי, שצפויה להצטמצם לקראת סוף השנה, וחוזרים להתמקד בנתוני המקרו".

לשיטתם, "החששות מפני השלכות סיום ההרחבה הכמותית ימשיכו ללוות אותנו בתקופה הקרובה, אבל אם הכלכלה האמריקנית תמשיך להציג שיפור, והחברות יציגו רווחים טובים בעונת הדו"חות הקרובה, השווקים יחזרו לטפס, אם כי בצורה מתונה יותר. עליות שערים רצופות כפי שראינו בשנה האחרונה לא יחזרו על עצמן. בהקשר זאת, מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו השווקים לדו"ח התעסוקה שיתפרסם ביום שישי בארצות הברית, וזאת מאחר שמדיניות הפדרל ריזרב נקבעת על פי המצב בשוק התעסוקה. נתון טוב מהמצופה עשוי אולי סופית לנפץ את התקווה להמשך ההרחבה הכמותית מעבר למתוכנן".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker