הדולר נחלש ב-0.3% והיציג נקבע על 3.615 שקלים

היורו התחזק ב-0.017% ושערו היציג נקבע על 4.8146 שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדולר נחלש היום שוב במסחר מול השקל ב-0.33% כאשר היציג נקבע על 3.615 שקלים. המטבע האירופאי התחזק ב-0.017% מול השקל והיציג נקבע על 4.8146 שקלים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מעריכים: "בנק ישראל עשוי שוב להתערב ברמות המחיר הנוכחיות; שבירה של 3.60 תסכן את מגמת העלייה של הדולר". לשיטת מחלקת המחקר המסחר ההפכפך בדולר-שקל נמשך והבוקר נחלש הדולר מול השקל.

"אם בתחילת השבוע היינו עדים לפיצול בין המסחר העולמי בדולר לבין הדולר-שקל, הרי שהיחלשותו הנמשכת של הדולר מול המטבעות האירופיים מכביד כעת גם על הדולר שקל. שבירה מתחת לרמת 3.6 שקלים לדולר עשויה להאיץ את הירידה מטה ולאיים למחוק את מגמת העלייה כולה. מעניין יהיה לעקוב ולראות כיצד ינהג בנק ישראל באזור המחיר הנוכחי והאם יבחר להתערב שוב. האיום היומיומי בהתערבות בהחלט מהווה הרתעה, ואולם הסחף השלילי במסחר העולמי בדולר עשוי להכריע את הכף", כתבו ב-FXCM.

לדברי מחלקת המחקר, "יש לשים לב לתופעה מעניינת שאנו עדים לה בשוק המט"ח העולמי בשבועות האחרונים. בשעה שהדולר צונח מול המטבעות של מדינות מפותחות, ובייחוד האירו והשטרלינג, דווקא מול המטבעות של המדינות המתעוררות, כגון המטבעות של הודו, ברזיל ודרום קוריאה, הדולר מתחזק. הדבר נובע מתנועה של הון מהשווקים המתעוררים, הנתפסים כעת כפחות יציבים, חזרה אל השווקים המבוססים של המערב, ובעיקר ארצות הברית ואירופה. השקל, בהיותו מטבע אקזוטי של משק קטן ברמה העולמית, עשוי להיגרר אחר מגמת ההיחלשות של המטבעות האקזוטיים, מה שעשוי להקנות מומנטום חיובי לדולר-שקל, כפי שראינו בתחילת השבוע".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות הסביר כי "חששות בקרב משקיעים כי הבנק המרכזי האמריקאי יתחיל לצמצם את היקף רכישות האג"ח תורמת לתנודתיות בשוקי ההון וגוררת תנודות שערים, כאשר שערי מטבעות של המדינות המתפתחות נחלשים, בעוד שערי המטבעות במדינות המפותחות מתחזקים. בצל החשש מהשלכות ההאטה בפעילות הכלכלית בסין והמשך אי הוודאות באשר לעוצמת ההתאוששות הכלכלית בארה"ב מתחזקים היורו, הליש"ט הפרנק השוויצרי והין".

"היחלשות הדולר אל מול המטבעות המרכזיים בעולם תואמת את היחלשותו גם בזירה המקומית, אולם להערכתנו, לאור מעורבותו העקבית של בנק ישראל בשוק המט"ח והירידה בהיקפי הפעילות המקומית של מוסדות פיננסים זרים, פוטנציאל ייסוף השקל מוגבל. להערכתנו, סביב רמת 3.6 שקלים לדולר צפויים ביקושי מט"ח ערים והדולר נדרש לשוב ולהתייצב מעל לרמת 3.65 שקלים, במטרה לשוב ולנוע לרמת 3.68 שקלים. היצעי אמצע החודש הקלנדרי, לתשלומי מסים תורמים להיצע המט"ח ולייסוף השקל".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker