הדולר התחזק ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.687 שקלים

היורו נסחר בירידה של 0.1%, ונקבע בשער יציג של 4.7945 שקלים ■ כלכלני FXCM: "רמת ההתנגדות המובהקת של הדולר כרגע היא 3.72 שקלים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

עם פתיחת שבוע המסחר במט"ח, הדולר התחזק היום מעט מול השקל. המטבע האמריקאי הוסיף 0.1% ושערו היציג נקבע על 3.687 שקלים. היורו נסחר בירידה של 0.1%, ונקבע בשער יציג של 4.7945 שקלים. היורו רושם עליות שערים חדות במסחר מול הדולר - נסחר בעלייה של 1.3% לפי שער של 1.3018 דולרים ליורו אחד.

"הדולר-שקל נעל את השבוע שעבר בירידה בסיכום השבועי, וזאת לאחר 3 שבועות של עלייה", ציינו הבוקר (ב') במחלקת המחקר של חברת הפורקס FXCM ישראל. "ברמה הטכנית, אנחנו רואים סימנים של תחילת תיקון של העלייה החדה מאזור 3.56 שקלים. רמת התמיכה המשמעותית היא 3.65 שקלים. מדובר ברמת תמיכה היסטורית המשלבת מספר אלמנטים טכניים".

לדעת כלכלני FXCM, רמת ההתנגדות המובהקת של הדולר כרגע היא 3.72 שקלים, כאשר פריצה שלה תסמן את הגל העולה הבא לאזור 3.75 שקלים. מנגד, ירידה של הדולר מתחת לרמה של 3.65 שקלים, עשויה להעמיק את התיקון מטה לאזור 3.61-3.62 שקלים. "שבירה מתחת לרמה כזו עלולה לסכן את התהוותה של המגמה כולה, ועל כן ישנה סבירות גבוהה כי בנק ישראל יתערב במסחר במידה והשוק יבחן רמה זו, וזאת במסגרת תוכנית רכישות הדולרים שעליה הכריז לא מכבר", ציינו שם.

"בכל הנוגע לציפיות הריבית, השוק מעריך שבנק ישראל ימשיך ויוריד את הריבית, הן מתוך רצון לבלום את המשך התיסוף בשקל והן כדי לסייע בהמרצת המשק, החווה האטה בצמיחה בעקבות ההיחלשות של הכלכלה העולמית והן בשל התקציב של ממשלת ישראל, שאמנם שומר על איזון פיסקאלי אך כולל שורה של גזירות קשות שיפגעו בצריכה הפרטית.

"ישנו עדיין גם סימן השאלה בנוגע למחליפו של הנגיד סטנלי פישר, המסיים את תפקידו בסוף החודש, וככל שנתקרב למועד סיום תפקידו כך יתחילו להתגבר הספקולציות באשר לזהות מחליפו, והדבר עשוי להוסיף מעט תנודתיות למסחר המקומי", הוסיפו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker