שוק המט"ח: הדולר התחזק ב-0.3% ל-3.7 שקלים

פריקו: "לשקל פוטנציאל היחלשות לעבר רמות של מעל ל-3.73 שקלים" ■ היורו החלש במחצית האחוז לרמה של 4.79 שקלים ■ הודעת בנק ישראל מאמש בגין הפחתת הריבית תורמת למלחמת המטבעות

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
דרור רייך

המסחר במטבע נחתם היום במגמה מעורבת על רקע החלטת בנק ישראל להוריד את הריבית במשק ב-0.25% ל-1.25% בלבד. השער הייציג של הדולר נקבע על 3.7 שקלים - התחזקות של 0.3%.  היורו התחזק ב-0.05% לרמה של 4.79 שקלים ליורו.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות התייחס למסחר במט"ח ואמר כי "הודעת בנק ישראל בדבר הפחתת שער ריבית השקל ל-1.25% פוגעת בכדאיות ההימור על פערי הריביות ותורמת ליציאת הפעילים הפועלים בזירה זו. לדעתנו, להפחתת שער הריבית צפויה השפעה חיובית במעבר כספים אל עבר שוקי ההון בארץ ובעולם.

"להערכתנו, מוטב היה כי בנק ישראל היה שומר את נשק הריבית ומשתמש בשלב הראשון כפי שהכריז והיה פועל בשלב הראשון באמצעות רכישות מט"ח במטרה לאזן תנודות שערים ולתרום להתייצבות השערים מעל לרמת 3.65 שקלים. החלטות הממשלה ובראשן העלאת המע"מ ב-1% לצד ההאטה בפעילות הגלובלית פוגעים בפעילות הכלכלית של המשק המקומי, כאשר פיחות השקל תורם לרווחיות הייצוא ומונעת פגיעה אנושה עוד יותר בתנאי הסחר של היצואנים הישראלים.

"להערכתנו, לשקל פוטנציאל היחלשות לעבר רמות של מעל ל-3.73 שקלים, מצב המאפשר ליצואנים לגדר חשיפות בתנאים טובים אף יותר מהשערים בתחילת 2013. ראוי כי אלה שחשופים לסיכוני מטבע לא ירדמו בשמירה ויגדרו את  החשיפה המטבעית שלהם".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker