לאחר קביעת היציג: הדולר נופל ב-0.35% - נסחר בשער של 3.556 שקלים

מוקדם יותר היום שערו היציג של הדולר נקבע על 3.57 שקלים - ירידה של 0.14% ■ אמש, לאחר שהמטבע האמריקאי ירד לשער של 3.556 שקלים, התערב פישר במסחר, והחל לרכוש דולרים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לאחר שאמש התערב בנק ישראל במסחר במט"ח ורכש לפי הערכות 100-50 מיליון דולר, שב הבוקר המטבע האמריקאי להיחלש. לאחר קביעת השער היציג בשעה 12:30, הדולר יורד כעת ב-0.35%, ונסחר בין הבנקים ברמה של 3.556 שקלים - שפל של יותר משנתיים. הדולר נופל גם במסחר מול היורו - מאבד 0.5% לשער של 1.31 דולרים.

בסוף השבוע מחזורי המסחר נמוכים, ועל כן כל עסקה שנעשית יכולה לגרום לתנודה חדה יחסית. למרות הירידות, בינתיים בנק ישראל נמנע מלהתערב במסחר. מוקדם יותר היום שערו היציג של הדולר נקבע על 3.57 שקלים - ירידה של 0.14%. היורו נפל ב-0.7% ונקבע בשער יציג של 4.67 שקלים.

אמש, לאחר קביעת השער היציג בשעה 15:30, הדולר המשיך לרדת במסחר בין הבנקים - ובנק ישראל החל לרכוש דולרים בשוק. לאחר שבשעות הערב נגע ברמה של 3.5618 שקלים לדולר אחד - שפל של יותר משנתיים - החלק הבנק ברכישות, שנועדו להעלות את מחיר הדולר בשוק ולסייע ליצואנים שהכנסותיהם ננקבות בדולרים.

מדובר בהתערבות שלישית של בנק ישראל במסחר במהלך השבועות האחרונים. ההתערבות הקודמת היתה בתחילת השבוע, אז רכש הבנק 100-75 מיליון דולר, לאחר שהמטבע האמריקאי נפל לשער של 3.58 שקלים. ההתערבות הראשונה היתה לפני כשבועיים.

השקל ממשיך להתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, למרות הכרזתו של שר האוצר יאיר לפיד על הכוונה להעלות את יעד הגירעון לשנת 2013 ל-4.9% מהתוצר - יעד הגבוה מעל היעד הממשלתי שנקבע על 3%. העלאת הגירעון עלולה לפגוע בטווח הארוך במשק ולהחליש את השקל אל מול המטבעות המרכזיים בעולם.

גם החלטתה של חברת הדירוג S&P אתמול להוריד את דירוג האשראי המקומי של ישראל לא מונעת בינתיים את התחזקות השקל. הסוכנות אישררה אמש את דירוג האשראי במט"ח ברמה של "+A" עם תחזית "יציבה". במקביל, הורידה את דירוג האשראי של ישראל במטבע מקומי, תוך השוואתו לדירוג האשראי של ישראל במט"ח ל-"A+".

לטענת S&P, האשרור של הדירוג מצביע על הכלכלה המגוונת ועל ההשפעה של גילויי הגז על החשבונות הלאומיים. התחזית היציבה יכולה להעיד על כך ש-S&P מניחה כי הממשלה החדשה צפויה להעביר בקיץ הקרוב תקציב דו שנתי לשנים 2014-2013 שיכיל בתוכו קיצוצים והעלאות מסים שיצמצמו את הגירעון החזוי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker