הדולר צנח ל-3.56 שקלים - פישר התחיל לרכוש דולרים בשוק

הערכה: הבנק ביצע רכישות בהיקף של 100-50 מיליון דולר משעות הצהריים ■ מדובר בהתערבות שלישית של בנק ישראל במסחר הרציף במהלך השבועות האחרונים

ערן אזרן
ערן אזרן

לאחר קביעת השער היציג בשעה 15:30, הדולר המשיך להיחלש במסחר בין הבנקים - ובנק ישראל החל להתערב במסחר - כך נודע ל-TheMarker. לאחר שבשעות הערב נגע בשער של 3.5618 שקלים לדולר אחד - שפל של יותר משנתיים, החלק הבנק לרכוש דולרים במסחר, במטרה להעלות את מחירו בשוק. לפי הערכות, הבנק רכש מאז שעות הצהריים כ-100-50 מיליון דולר.

מדובר בהתערבות שלישית של בנק ישראל במסחר הרציף במהלך השבועות האחרונים, שנעשית במטרה לסייע ליצואנים שהכנסותיהם ננקבות בדולרים. ההתערבות הקודמת היתה בתחילת השבוע, אז רכש הבנק 100-75 מיליון דולר, לאחר שהמטבע האמריקאי נפל לשער של 3.58 שקלים. ההתערבות הראשונה היתה לפני כשבועיים.

סטנלי פישר, נגדי בנק ישראלצילום: אוליבייה פיטוסי

מוקדם יותר היום נקבע הדולר בשער יציג של 3.57 שקלים לדולר - ירידה יומית של 0.35%. היורו נחלש ב-0.5% ונקבע בשער יציג של 4.7 שקלים ליורו. השקל המשיך להיחלש היום מול המטבעות המרכזיים בעולם, למרות ששר האוצר יאיר לפיד הכריז אמש כי בכוונתו להעלות את יעד הגירעון לשנת 2014 ל-4.9% מהתוצר - יעד הגבוה מעל היעד הממשלתי שנקבע על 3%.

בנק ישראל אינו מפרט את רכישות הדולרים שהוא מבצע, כך שלא ניתן להשיג את תגובתו.

שקל/דולר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker