הדולר צולל: היציג נקבע על 3.587 שקלים

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון: "הדולרים הרבים שיזרמו למדינת ישראל בעסקת מכירת יתרת מניות ישקר לחברת ברקשיר האתוואי מצטרפים לעודף ההיצע של דולרים יתמכו בהתחזקות השקל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מלחמת הכוחות בין נגיד בנק ישראל לספקולנטים והמשקיעים בדולר נמשכת, והשוק ממתין להתערבות נוספת של סטנלי פישר במסחר במטבע החוץ. הדולר היציג איבד   0.195% מערכו ונקבע על 3.587 שקלים. מנגד, היורו היציג התחזק היום ב-0.758% ונקבע על 4.7312 שקלים.

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, אמר כי "עסקת מכירת יתרת מניות ישקר לחברת ברקשיר התאוואי, הינה ההצלחה העסקית הגדולה ביותר הזכורה במשק הישראלי בשנים האחרונות . פגוט הדגיש כי "הדולרים הרבים שיזרמו למדינת ישראל מצטרפים לעודף ההיצע של דולרים, בטווח הנראה לעין ויתמכו בהתחזקות השקל".

כלכלני FXCM מעריכים כי נראה שהשוק אינו מתרשם מההתערבות של בנק ישראל שהיתה צפויה: "לא ברור עד כמה נחוש בנק ישראל להפשיל שרוולים במלחמה בספקולנטים, והדבר מתבטא באסטרטגיה הססנית למדי, שעשויה לחולל יותר נזק מאשר תועלת. היקפי ההתערבות מצומצמים מאוד וכמעט חסרי משמעות, לאור נפחי המסחר הספקולטיבי התומך בשקל".

ב-FXCM מזכירים כי "במלחמתו הקודמת בספקולנטים פישר הקדיש מאות מיליונים של דולרים בכל התערבות, השתמש ברטוריקה חריפה והפך את הסוגיה לאג'נדה המרכזית שלו, אבל לא ברור אם כעת, כה סמוך לפרישתו, הנגיד מוכן לעשות את כל מה שצריך. לא נראה כי משהו יכול לשנות את מגמת הירידה של הדולר-שקל, אלא אם כן נראה איזה מפנה דרמטי בשוקי המט"ח העולמיים שיביאו להתחזקות משמעותית של הדולר. רמת המפתח הבאה תהיה 3.56, השפל של אוקטובר 2011".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker