המסחר במט"ח

"הדולר ימשיך לנוע בטווח צר של 3.64-3.61 שקלים"

המסחר במט"ח התנהל היום ביציבות: הדולר נסחר ללא שינוי, ושערו היציג 3.629 שקלים ■ היורו ירד בכ-0.2% לרמה של 4.7339 שקלים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר במט"ח התנהל היום (ב') ביציבות. הדולר נסחר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 3.629 שקלים. היורו ירד בכ-0.2% לשער יציג של 4.7339 שקלים. היורו גם נחלש ב-0.3% מול הדולר, ונסחר לפי שער של 1.3043 דולרים ליורו אחד.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר כי "התייצבות שער הדולר אל מול היורו בתחום שערים צר, ממשיך לתמוך אף בהתייצבות שער הדולר אל מול השקל ותנועה בתחום שערים צר 3.61-3.64 שקלים. להערכתנו בראייה לטווח ארוך השקל צפוי להמשיך ולהתחזק, כאשר, בטווח הקצר, ביקושים נקודתיים צפויים לתמוך בפיחות השקל לעבר רמה של 3.65 שקלים ואף מעט יותר".

פריימן התייחס לפגישת שרי האוצר של מדינות ה-G20 בסוף השבוע האחרון ואמר כי "דרישת שרי האוצר של 20 המדינות הגדולות כי אירופה תפעל יותר לעידוד הצמיחה מאשר לתמוך בצעדי צנע תומכת בין היתר בקריאה להימנע מיעדים שאפתניים וקיצוץ היקף האשראי. בניגוד לציפייה, הסברי יפן באשר למדיניות היציאה מהדיפלציה, בין היתר, באמצעות החלשת הין התקבלה על ידי מדינות רבות מקרב ה-G20 כצעד הכרחי לעידוד הצמיחה ביפן. עובדה זו תרמה להתאוששות שוק המניות ביפן לרמות שלא נראו מאז אוגוסט 2008.

"דיווחים לפיהם נגיד הבנק המרכזי האמריקאי, בן ברננקי, מסר לקרן המטבע הבינלאומית כי בארה"ב לא התקבלו סימנים להיווצרות לחצים אינפלציוניים, תומכים בשמירת שער ריבית נמוך לדולר. כמו כן, אותם דיווחים תואמים אף את ההערכה כי ההרחבה שמתבצעת ביפן טרם הגיעה לשלב שיחייב מהלך של הפחתת ריבית גם מצד הבנק המרכזי האירופאי.

"להערכתנו, בטווח הקצר, גובר הסיכוי כי אירופה תידרש להפחתת ריבית כצעד תומך אל מול ההיחלשות המהירה שרושם שער הין והפגיעה בתנאי הסחר של היצואנים האירופאים", הסביר עוד פריימן. תשומת הלב ירכז היום מדד אמון הצרכנים בגוש האירו, הציפייה היא להרעה קלה. בארה"ב צפויים להתפרסם היום נתוני מכירות הבתים. ההערכה היא שהנתונים יוסיפו להצביע על התאוששות במכירת בתים קיימים בארה"ב", ציין עוד.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker