הדולר התחזק היום ל-3.63 ש'; "בנק ישראל רוצה לייצר הרתעה"

היורו טיפס ב-0.5% ל-4.73 שקלים; עופר קליין מהראל: "בנק ישראל יוסיף להתערב בעתיד במקרה ששער החליפין הריאלי של השקל מול סל המטבעות יתחזק בצורה מהירה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בשוק מטבע החוץ ננעל היום בהיחלשות של השקל מול שני המטבעות המרכזיים בעולם על רקע התערבותו של בנק ישראל במסחר אתמול. הבנק המרכזי התערב רכש אתמול 100 מיליון דולר לאחר שהמטבע האמריקאי ירד מתחת לרמה של 3.6 שקלים. היום התחזק הדולר ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.629 שקלים. היורו עלה ב-0.5% ל-4.73 שקלים.

עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, אמר היום כי "בנק ישראל חזר להתערב בשוק המט"ח, לראשונה מאז יולי 2011. נראה כי המטרה הייתה יותר לייצר הרתעה כלפי ספוקלציות מאשר להשפיע מהותית על שער החליפין, היות וההתערבות לא הייתה מהותית בהיקפה הכספי.

"על אף שבתקופה האחרונה, עם התחזקות השקל, נוצרה בשוק צפייה (כולל שלנו) להתערבות הבנק, ההתערבות אתמול הגיעה ללא הודעה מוקדמת, ובאופן שיקשה על כל ניסיון לחזות התערבות נוספת בעתיד, הן מבחינת השער והן מבחינת היקף ההתערבות. להערכתנו, בנק ישראל יוסיף להתערב בעתיד במקרה ששער החליפין הריאלי של השקל מול סל המטבעות יתחזק בצורה מהירה, הפוגעת בתחרותיות המשק הישראלי".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker