זירת המט"ח

הדולר עלה ב-0.1% ל-3.68 שקלים

היורו ננעל ללא שינוי ברמה של 4.91 שקלים ■ FXCM ישראל: ייתכן שנראה את היורו נשבר השבוע מתחת לרף של 4.9 שקלים"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדולר ננעל הבוקר (ג') בעלייה של 0.1% לרמה של 3.68 שקלים. היורו נסגר ללא שינוי ברמה של 4.91 שקלים. בעולם נסחר היורו מול הדולר בירידה של 0.1% סביב רמה של 1.33 דולרים ליורו.

מחלקת המחקר של FXCM ישראל, ציינה הבוקר כי "כיוון הפריצה תלוי במהלך הבא של השוק הפיננסי העולמי". לדבריהם, המשך עליות השערים תפעיל לחץ על הדולר, מה שעשוי לשבור אותו גם מול השקל.

עוד ציינו הכלכלנים כי "בדולר-שקל הסטטוס-קוו נשמר כבר למעלה משבועיים. הצמד נסחר בתוך טווח ברור בין 3.66 ל-3.71. כאשר נכס פיננסי נסחר בתוך טווח זמן ממושך, הפריצה ממנו עשויה לעורר את השוק ולהיות עזה. על כן, נמתין לפריצה כלפי מטה או כלפי מעלה כדי להעריך את כיוונו של המהלך הבא של השוק.

"ייתכן שכיוון הפריצה יהיה תלוי במהלך הבא של השוק הפיננסי העולמי. תחילתו של תיקון בעולם יגביר את הביקוש לדולר, וכתוצאה מכך הדולר-שקל עשוי לפרוץ כלפי מעלה. המשך עליות השערים תפעיל לחץ על הדולר, מה שעשוי לשבור אותו גם למול השקל".

לגבי המסחר ביורו-שקל, ציינו הכלכלנים כי "לאור העננה המרחפת מעל היורו לקראת הבחירות באיטליה, ייתכן שנראה השבוע שוב את הצמד עושה דרכו לגבול התחתון של הטווח ואולי נשבר מתחתיו. שבירה מתחת ל-4.90 תסלול את הדרך לעבר 4.87-4.88".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker