הדולר זינק ב-0.4% ונסגר בשער של 3.79 שקלים

המטבע של האיחוד האירופי גם כן התחזק ב-0.5% ונחתם ברמה של 4.94 שקלים ליורו ■ FXCM ישראל: "הדולר-שקל ממשיך לנוע במנותק מהמגמה בעולם"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

המסחר במטבע החוץ נסגר בהתחזקות של שני המטבעות המרכזיים בעולם מול השקל. הדולר התחזק ב-0.4% לרמה של 3.79 שקלים לדולר, המטבע של האיחוד האירופי התחזק ב-0.5% ל-4.94 שקלים ליורו.

ב-FXCM ישראל התייחסו ליום המסחר וציינו כי "בתקופות של אהבת סיכון בשוק המט"ח, אנחנו רגילים לראות את הדולר נחלש. ואולם בשבוע שעבר, למרות עליות השערים בשוקי המניות, שבדרך כלל מובילות לירידה של הדולר, המטבע האמריקאי הצליח לשמור על יציבות יחסית, וזאת לאחר שהפרוטוקולים מישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי, שפורסמו בשבוע שעבר, חשפו חילוקי דעות בקרב הנהלת באשר להמשך יישום ההרחבה הכמותית השלישית (QE3).

"גם נתוני המקרו החיוביים, שהגבירו את האמון בכלכלה האמריקאית, חיזקו את השטר הירוק. הדבר בא לידי ביטוי גם בדולר-שקל, שביצע מפנה חד כלפי מעלה, מ-3.705 ל-3.787. עוצמתו של המפנה כלפי מעלה נבעה במידה רבה ממצב מכירות היתר שבו היה מצוי הצמד לאחר הירידה הממושכת של השבועות האחרונים מ-3.977".

ב-FXCM הוסיפו כי "בשבועות האחרונים הדולר-שקל נע במנותק הן מהמגמות במסחר העולמי בדולר, ולעתים במנותק מהמסחר בבורסה המקומית, והושפע בעיקר משיקולים טכניים של גרף המחיר. על כן, אם להתמקד במבנה הטכני של המחיר, הפריצה בשבוע שעבר מעל לקו המגמה של הירידה האחרונה, ומעל רמת 3.76, מעניקה אישוש טכני להמשך התיקון כלפי מעלה, לעבר היעד ברמת 3.81. המשך הסנטימנט החיובי בשוקי העולם אמור להחליש את הדולר. אם נראה שוב את הידוק הקורלציה בין המסחר המקומי בדולר-שקל לבין המסחר העולמי בדולר, אזי סנטימנט חיובי בעולם אמור להשיב את הדולר-שקל למסלול הירידה".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker