הדולר התחזק ל-3.92 שקלים לאור ההסלמה בגבולות המדינה

תחזית האנליסטים: השקל ימשיך להיחלש מול הדולר לרמות של 3.97-3.95 שקלים ■ היום בארה"ב אין מסחר במט"ח

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

המסחר בזירת המט"ח המקומית התנהל היום בעליות שערים תוך היחלשות המטבע המקומי מול מטבעות הסחר המובילות על רקע ההסלמה בגבולות המדינה בצפון ובדרום. ירי רקטות מעזה וחילופי אש בגולן חיזקו את הדולר ב-0.8% מול השקל ושערו היציג נסגר ברמה של 3.927 שקלים. יחד עם זאת, במסחר בין הבנקים המשיך הדולר להתחזק וחצה את רמת 3.93 שקלים. היורו התחזק מול השקל ב-0.6% לרמה יציגה של 4.99 שקלים. בעולם שוררת יציבות וצמד דולר-יורו נסחר ללא שינוי ברמה של 1.27 דולרים.

היום לא יתקיים מסחר במט"ח ובאג"ח בארה"ב והבנקים האמריקאיים יהיו סגורים עקב חופשת וטראנס דיי.

היום ייפגשו שרי האוצר של גוש היורו לפסגה בבריסל, בה הם צפויים לדון בעיקר בהמשך חילוצה של יוון. עם זאת, השרים אינם צפויים לאשר כבר עתה את תשלום הסיוע הקרוב, בסך 31.5 מיליארד יורו (40 מיליארד דולר).

אמש, ממשלת יוון הצליחה להעביר את הצעת התקציב שלה ל-2013 בפרלמנט לפנות בוקר. ההצעה, שכללה קיצוצים חריפים נוספים בתקציב והעלאות מסים, התקבלה ברוב של 167 קולות אל מול 128 מתנגדים, לאחר 3 ימים של דיונים סוערים, וכאשר מחוץ לפרלמנט הפגינו כ-20 אלף אזרחים. הצעת התקציב כוללת קיצוצים בסך 9.4 מיליארד יורו במשכורות ובפנסיות של עובדי המגזר הציבורי ובמערכות הרווחה. במסגרת ההצעה, גיל הפרישה יועלה מ-65 ל-67, ויתבצעו כמה העלאות מסים.

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו: "נתוני הירידה בתוצר המקומי הגולמי ביפן ולצידם ההתחזקות המרשימה שרושם הין היפני אל מול הדולר מלמדים על החשש הגובר בשווקים. מהשפעת הצוק הפיסקאלי והצורך הגובר להעמיד ליוון חבילת סיוע נדיבה כבר בימים הקרובים.

"תנועות ההון במסגרת החיפוש אחר אי מבטחים תומכות בתנועה לעבר הין, היואן ואיגרות חוב של מדינות מרכזיות. להערכתנו האישור אמש הקיצוצים בתקציב יוון משנת 2013 יספקו את התירוץ המתאים להעביר ליוון את חבילת הסיוע, דבר אשר יתמוך בבלימת חולשת האירו. פוטנציאל פיחות השקל אף שטרם מוצה נותר מוגבל והיצעי מט"ח משמעותיים צפויים להמשיך להתקבל בתנועה לעבר רמת 3.95 שקלים לדולר ומעלה. בראייה לטווח בינוני השקל צפוי לשוב ולהתחזק אל רמת 3.8 שקלים ואף פחות".

מחלקת המחקר של FXCM ישראל: אם השבוע תימשך ההרעה בסנטימנט העולמי והביקוש לדולר יגבר, הדבר יגביר את הסבירות שנראה זינוק של הצמד כלפי מעלה. המהלך הבא של הצמד ייקבע ככל הנראה בהתאם לכיוון הפריצה של הצמד מתוך הטווח שבו הוא מצוי. הדולר פרץ מעלה את 3.909 והיעדים נמצאים סביב 3.931 ו-3.968.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker