שוק המט"ח מחכה לתוצאות הבחירות בארה"ב: הדולר מתחת ל-3.9 ש'

בנק ישראל: מסתמנת התגברות ההשקעות של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות מקומיות

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי

הסוחרים דרוכים לקראת הבחירות בארה"ב אשר ייערכו במהלך היום והקפיאו את זירות המסחר במט"ח הן בארץ והן בעולם. שערו היציג של הדולר, אשר נסחר רוב היום ביציבות מול השקל ונחלש בהמשך ב-0.25%, נקבע על 3.894 שקל. היורו נחלש ב-0.05% ושערו היציג נקבע על 4.985 שקלים. בעולם, הדולר נסחר ללא שינוי ברמה של 1.279 דולר ליורו.

ארה"ב

"לא חשוב מי ינצח מחר בבחירות לנשיאות, הכלכלה נמצאת בדרך לצמיחה מהירה בארבע השנים הבאות, כאשר הרוח הנגדית שעיכבה אותו תהפוך לרוח גבית. הצרכנים מוציאים יותר כסף וחוסכים פחות, אחרי שהורידו את חובות משקי הבית לרמה הנמוכה מאז 2003. מחירי הבתים חוזרים לעלות לאחר שצללו ביותר מ-30% מאז השיא שנרשם ב-2006", אמר מארק זנדי, כלכלן ראשי בוסט צ'סטר, המספקת לסוכנות הדירוג מודי'ס ניתוחים פיננסיים.

לדבי זנדי, "גם הבנקים מגדילים את היקפי ההלוואות אחרי שהגדילו את ההון העצמי ביותר מ-300 מיליארד דולר ב-2009. הפור נפל - צפויה התאוששות חזקה ביותר". זנדי צופה צמיחה של כ-2% השנה ובשנה הבאה, לפני שתוכפל לרמות של 4% ב-2014 וב-2015.

היום, עקב הבחירות, לא יתפרסמו נתוני מקרו משמעותיים בארה"ב.

אירופה

במקביל, אירופה ממשיכה לספק לשווקים דיווחים פושרים על מצבה הכלכלי, שאינו ממהר לחזור לפסי התאוששות. האיחוד האירופי צפוי לפרסם מחר (רביעי) תחזית שלילית בנוגע לצמיחה בספרד, חמורה במידה ניכרת מהתחזיות של ממשלת ספרד. לפי היומון הספרדי "אל פאיס", הנציבות האירופית צופה כי כלכלת ספרד תתכווץ ב-2013 ב-1.5%, לעומת תחזית של צמיחה שלילית בגובה 0.5% שפירסמה ממשלת ספרד. גם התחזית ל-2014 נמוכה מכפי שהוערך - צמיחה בגובה 0.5% לפי הנציבות האירופית, לעומת 1.2% לפי משרד האוצר של ספרד.

איגודי העובדים הגדולים ביוון פתחו היום בשביתה המוגדרת כגדולה ביותר בשנים האחרונות במדינה, במחאה על תוכנית הקיצוצים החדשה שאמורה להיות מאושרת בממשלה השבוע. האיגודים, שמגדירים את צעדי הקיצוצים "ברבריים, אנטי סוציאליים ולא יעילים", פותחים בשעה 11:00 בצעדה משותפת באתונה.

ישראל

נתונים ראשוניים לאוקטובר, שפורסמו היום על ידי בנק ישראל, מצביעים על התגברות ההשקעות של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות מקומיות. תושבי חוץ השקיעו נטו בחודש ספטמבר כ-110 מיליון דולר באג"ח אלו. באותו חודש, הסתכמו ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה לני"ע בת"א בכ-60 מיליון דולר.

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker