הדולר נקבע על 3.89 ש': "הזרים לא מתעניינים בשקל כמו בעבר"

FXCM: "ההתחזקות של הדולר בעולם, ובעיקר אל מול היורו, מחזקת את השטר הירוק גם אל מול השקל"

רם עוזרי

שערו היציג של הדולר נסגר היום בשער של 3.889 שקלים - עלייה של 0.4% ביחס לשערו היציג מאתמול. היורו נסגר בעלייה קלה של 0.1% ברמה של 5.016 שקלים. זאת, לקראת הכרזת הריבית של בנק ישראל היום ובציפייה שלא יהיה שינוי בריבית.

"בחודשים האחרונים לא רואים השפעה של רמת הריבית על השקל ונראה כי המשקיעים הזרים כבר אינם מתעניינים בו כבעבר", אומר יפתח דרורי מ-ForexTrading ישראל. "הציפיות הן כי בבנק ישראל לא יעלו את הריבית במהירות לעומת בנקים מרכזיים אחרים, הצפויים להגיב מהר יותר במידה ותוכניות ההרחבה באירופה ובארה"ב יובילו לחזרה של לחצי האינפלציה בעולם".

הדוגמא הברורה לחוסר הרלוונטיות של ריבית בנק ישראל ביחס לשקל, מוסיף דרורי, מתבטאת במגמה הנוכחית. מאז הורידו את ריבית יולי השנה ל-2.25, ריבית שנשמרה כאמור עד היום, וככל הנראה תישמר גם בחודש הקרוב, התחזק השקל בכ-5.6%. הסיבות, הוא אומר, כוללות את אי הוודאות הביטחוני, את ההאטה הכלכלית ובעיקר את המגמה העולמית בעקבות צעדי ההקלה הכמותית השלישית עליהם הכריז הבנק הפדרלי שצפויות להגדיל את רמת הנזילות של הדולר.

לעומת זאת, ב- FXCMישראל סבורים כי על רקע ההרעה בסנטימנט בשווקים הגלובליים, התנועה של הדולר-שקל תושפע בעיקר מהמגמות העולמיות בדולר. "ההתחזקות של הדולר בעולם, ובעיקר אל מול היורו, מחזקת את השטר הירוק גם אל מול השקל", כותבים ב-FXCM. "אם גם השבוע המשקיעים יעדיפו את המטבע הבטוח על רקע הסימנים המדאיגים ואי הוודאות, הדולר-שקל צפוי להמשיך ולעשות את דרכו מעלה, ייתכן אף מעבר ל-3.90 ולעבר 3.93".

שקל/דולר
דולר/יורו
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker