היפוך מגמה: הדולר התחזק ב-0.45% לרמה של 3.81 שקלים

FXCM: לאור הירידה החדה של הדולר ייתכן תיקון קל בימים הקרובים לאזור 3.82

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

המסחר בזירת המט"ח המקומית התנהל היום בעליות שערים, בניגוד למגמה אתמול, כאשר המטבע המקומי נחלש מול המטבעות המובילים בעולם. השקל נחלש מול הדולר ב-0.45% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.81. מול המטבע האירופי נחלש השקל ב-0.25% לרמה של 4.99 שקל. בעולם, הצמד יורו-דולר נסחר תוך התחזקות המטבע האמריקאי ב-0.3% לרמה של 1.308 דולר.

מנהיגי האיחוד האירופי ייתכנסו היום בבריסל לוועידת פסגה בת יומיים, בה ידונו בין היתר בהקמתו של גוף פיקוח על המגזר הבנקאי וביצירתו של תקציב משותף למדינות גוש היורו. עם זאת, הפסגה אינה צפויה להניב פריצת דרך משמעותית בפתרון משבר החוב באירופה. למרות זאת, היא בוודאי תשפוך אור על חילוקי הדעות בין מנהיגי מדינות האיחוד בנוגע למשבר.

שוקי האג"ח של ספרד ואיטליה נסחרים בירידות קלות והסיכון עליהם עולה לאחר שאתמול ירדו התשואות לרמתן הנמוכה מזה זמן רב בעקבות הותרת דירוג האשראי של ספרד בעינו על ידי סוכנות הדירוג מודי'ס. תשואות האג"ח של ספרד ל-10 שנים עולות ב-0.04% ל-5.475% - הרמה הנמוכה מאז אפריל. התשואות המקבילות של איטליה עולות בשיעור דומה ל-4.768% - הרמה הנמוכה מאז יולי 2011.

בזירת המקרו האמריקאית יתפרסמו היום נתוני אבטלה שבועית. קונסנזוס הכלכלנים צופה כי 365 אלף אמריקאים הצטרפו בשבוע שעבר למעגל המובטלים. זאת בהשוואה ל-339 אלף דורשי דמי אבטלה חדשים שנרשמו בשבוע לפני כן.

כלכלני FXCM: "היחלשותו המשמעותית של הדולר בעולם השבוע הגבירה גם את התאוצה היורדת של הדולר-שקל, שקבע שפל נוסף ב-3.78, וזאת למרות המדד האפסי המפתיע שפורסם בתחילת השבוע ושסתם את הגולל על העלאת ריבית בתקופה הקרובה. התנועה של הדולר-שקל מושפעת בעיקר מהיחלשותו של הדולר אל מול האירו. האירו-דולר נסחר כבר מעל 1.31 והמומנטום עשוי להביא אותו אל מעל השיא של ספטמבר ב-1.3170".

עוד הוסיפו כי "אם תימשך אהבת הסיכון בשווקים העולמיים והדולר ימשיך להיות תחת הלחץ, הדבר יתבטא בהמשך הירידה של הדולר-שקל, כאשר היעד הבא הוא 3.77. ועם זאת, לאור הירידה החדה, ייתכן תיקון קל בימים הקרובים, אשר עשוי להוביל את הצמד חזרה לאזור 3.82".

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker