לידר: "בהיעדר התפתחויות חיוביות מבחינת נתוני המקרו שוק המניות יתקשה להתמודד עם סביבת תשואות עולה"

"ההאצה באינפלציה שנרשמה לאחרונה בחלק מהשווקים המתעוררים מעלה את הסבירות להטלת מגבלות על תנועות ההון, במקביל לריסון מוניטרי"

TheMarker Online
TheMarker Online

מקרו גלובלי: אופן המימוש בשווקים בשבוע האחרון מהווה תמונת ראי למהלך העליות - כלומר התחזקות הדולר לעומת חולשה בשוקי האג"ח, המניות והסחורות - והוא משקף, בין היתר, סגירת פוזיציות מהירה. תגובת הנגד למהלך ההרחבה הכמותית מקבלת משנה תוקף נוכח סימני ההאצה באינפלציה שנרשמו לאחרונה בחלק מהשווקים המתעוררים והיא מעלה את הסבירות להטלת מגבלות על תנועות ההון במקביל לריסון מוניטרי. "בהיעדר התפתחויות חיוביות מבחינת נתוני המקרו שוק המניות יתקשה להתמודד בטווח הקצר עם סביבת תשואות עולה", אומר רפי גוזלן, אסטרטג המקרו של לידר שוקי הון.

מקרו ישראל: יצוא הסחורות מוסיף להיחלש אך התמונה נראית משופרת בהשוואה לפרסום בחודש הקודם. תמהיל הייבוא משקף את המעבר הצפוי לצמיחה מבוססת ביקושים מקומיים. מגמת העלייה בשכר הריאלי מהווה את אחד הגורמים החשובים במעבר לצמיחה מבוססת ביקושים מקומיים, אך גם מעלה את הסיכון להאצה בקצב האינפלציה בשנה הקרובה.

מדיניות פיסקלית: "השיפור בהכנסות ממסים בחודשים האחרונים צפוי להוביל לגירעון של כ-3.6% ב-2010", אומר גוזלן. "רמת הגבייה הנוכחית מחזקת את ההערכה לחריגה נסבלת בהכנסות ב-2011- כך שהגירעון בתקציב צפוי לעלות לכ-3.75% תוצר."

אינפלציה ומדיניות מוניטרית: בלידר שוקי הון סבורים כי מדד המחירים לצרכן לחודש אוקטובר צפוי לעלות להערכתם בשיעור של 0.2%. השיפור בשוק העבודה במקביל לעלייה הצפויה במחירי המזון מוסיף להעמיד את סיכון האינפלציה בשנה הקרובה כמוטה כלפי מעלה. בנוסף לגורמים אלו, העדכון כלפי מעלה של נתוני הייצוא האחרונים, היחלשות השקל והרמה הגבוהה של הציפיות לאינפלציה צפויים להוביל את בנק ישראל להעלאת הריבית לחודש דצמבר ל-2.25, לפי לידר.

שוק האג"ח
בנק ישראל מסתכן בתגובה מאוחרת לעלייה בקצב האינפלציה. "הסיכון בנוגע לאינפלציה ולגובה הריבית בשנה הקרובה הוא בעיקר כלפי מעלה", אומר גוזלן. "סביבת הריביות הנמוכה לא צפויה להמשיך וללוות את המשק המקומי, אלא אם העולם עומד בפני מיתון מחודש."

"בהתאם לזאת, אנו מצפים לביצוע עודף של אפיק הריבית המשתנה על פני האפיקים בריבית קבועה (צמוד ושקלי)", אומר גוזלן. "רמת הציפיות לאינפלציה הנוכחית צפויה להיתקל בהעלאת ריבית ולכן קיימת עדיפות טקטית לאפיק השקלי על פני הצמוד. מיצוי פוטנציאל ירידת התשואות בארה"ב צפוי להפעיל לחץ על החלקים הבינוני-ארוך של העקום המקומי."

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"