מור בית השקעות: אילן בן דב וקברניטי פרטנר בשירות פלאפון וסלקום

מדוע דווקא אילן בן דב החליט לעמוד בראש המאבק? האם הרפורמה תפגע בפרטנר יותר מאשר במתחרותיה, סלקום ופלאפון?

TheMarker Online
TheMarker Online

"הורדת מחיר הקישוריות יעלה את מחיר התקשורת הניידת" - כך צוטט לאחרונה אילן בן דב, בעל השליטה בחברת פרטנר. "הורדת דמי הקישוריות - מהלך שרלטני שמונע מיצר נקמה", הוסיף דוד אבנר, מנכ"ל פרטנר היוצא, בהזדמנות נוספת (בקרוב, ניתן לצפות גם להתבטאות מפיו של המנכ"ל הנכנס יעקב גלברד בנושא). למעשה אילן בן דב וקברניטי חברת פרטנר נושאים את הדגל ומשמשים כחוד החנית במאבק נגד הרפורמה בשוק התקשורת. החל מהורדת תעריפי דמי הקישוריות ועד הכנסת מפעילים וירטואליים.

מדוע דווקא אילן בן דב החליט לעמוד בראש המאבק? האם הרפורמה תפגע בפרטנר יותר מאשר במתחרותיה, סלקום ופלאפון? התשובה לכך ברורה - שהרי לאילן בן דב בעיה נוספת בדמות המינוף הגבוה שלקח לצורך מימון רכישת פרטנר והערבויות שנתן בגינה.

אילן בן דב מימן את עסקת פרטנר באמצעות הלוואות בנקאיות, הלוואה מחברת האצ'יסון הסינית, שממנה קנה את פרטנר, והנפקת אג"ח. אף ההון העצמי של חברת סקיילקס שבבעלותו, לקח חלק במימון העסקה. את העסקה הממונפת תכנן אילן בן דב לממן דרך משיכת דיבידנד רחבה מפרטנר, כאשר הוא ראה למול עיניו את שורת הרווח המרשימה בגובה של 1.1 מיליארד שקל לשנה.

עם פרסום ההחלטה על הוזלת דמי הקישוריות, מיהרו חברות התקשורת לפרסם את הפסדיהן השנתיים הצפויים בעקבות המהלך. פרטנר העריכה את הנזק שיגרם לה סביב 250 מיליון שקל בשנה בשורת הרווח הנקי, דבר שיעיב על חלוקת הדיבידנד שלה כל כך מחכה אילן בן דב, למטרת מימון העסקה אותה הזכרנו. כמו כן, החלת כל הרפורמה אף תגביר את הלחץ על הכנסות החברות הנ"ל.

נוחי דנקנר ושאול אלוביץ, בעלי השליטה בסלקום ובפלאפון, לא יכלו לצפות ליותר מהסיוע בדמות החייל האמיץ אשר נקרא אל הדגל להילחם את מלחמתם ברפורמה אותה מציעים הרגולטורים, החל מהפעלת לוביסטים ועד עתירות לערכאות משפטיות, מהלך במסגרתו העתירה שהוגשה היום על-ידי פרטנר בוודאי לא תהיה האחרונה.

אגב, ציינתי כבר שאילן בן דב עובד עבור נוחי דנקנר ושאול אלוביץ בהתנדבות?

ולבסוף - המלצה וחוות דעת לגבי השפעת הרפורמה על מחירי המניות הרלוונטיות הנסחרות באחד העם: במידה והרפורמה תעבור אם בחלקה או אם במלואה, אין ספק כי מניות פרטנר וסלקום יושפעו מסנטימנט שלילי. מאידך גיסא, מניית חברת בזק תושפע לטובה. בזק כמונופול בתחום התקשורת הקווית פועלת בעוד מספר תחומים מכניסים אשר מהווים יתרון מהותי על פרטנר וסלקום. אין ספק כי הכנסת המפעילים הוירטואליים תניב לה פירות בשורת הרווח.

הכותב הוא צחי קלמין, מנהל השקעות במור בית השקעות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"