כלל פורקס: השוק מאמין לברננקי - מגיב בעליות לאחר שאתמול המסחר התנהל על רקע חששות ודישדוש

הנפט התחזק הבוקר בכחצי האחוז ונסחר ב-65.20 דולר לחבית, זאת לאחר שאתמול הגיע ליותר מ-64.80 דולר. התנודתיות צפוייה להמשך לאור עדות של ברננקי

TheMarker digital
TheMarker digital

שוק המניות מגיב בעליות לנאום ברננקי, ראש הפדרל ריזרב, זאת לאחר שאתמול בבוקר המסחר התנהל על רקע חששות ודישדוש.

היורו והפאונד נחלשים גם הבוקר אל מול הדולר ב-0.2%-0.5% והשקל ממשיך במגמה ההפוכה לעולם ומתחזק ב-0.3% ל-3.89 שקל לדולר. עונת הדו"חות של הרבעון השני עדיין לא הסתיימה והיום צפויים להתפרסם דו"חות נוספים. הדבר מחזק את התנודתיות בשווקים, וצפוי להמשיך להשפיע באותו אופן עד לסוף החודש.

בן ברננקי, ראש הפדרל ריזרב, התחיל אתמול להציג בפני הקונגרס דו"ח העוסק במדיניות המוניטרית ותוצאותיה בהתמודדות עם המשבר המוניטרי. העדות תימשך גם היום (ד'). ברננקי הדגיש בעדותו כי לפדרל ריזרב יש ארגז כלים מגוון כדי להנהיג מדיניות ריבית מבוקרת, אך לא התחייב למדיניות מוניטרית בההוא מתכוון לעשות שימוש בששת החודשים הבאים. הוא העריך כי שיעור הריבית במשק צפוי להישאר ברמתו למשך תקופה ארוכה, והסביר בפירוט כיצד יקטין את כמות הכסף בשוק לכשידרש לכך.

הנפט התחזק הבוקר בכחצי האחוז ונסחר ב-65.20 דולר לחבית, זאת לאחר שאתמול הגיע ליותר מ-64.80 דולר, ובשבוע שעבר הגיע הנפט לשפל של 58.30 דולר לחבית. התנודתיות צפוייה להמשך לאור עדות של ברננקי.

היום יפורסם דו"ח המלאים השבועי לנפט ומוצריו. מלאי הנפט ירד בשבוע שעבר ב-2.8 מיליון חביות לעומת צפי לירידה של 2.1 מיליון חביות בלבד. מלאי הדלק דווקא רשם עלייה של 1.438 מיליון חביות לעומת צפי לעלייה של 875 אלף חביות בלבד.

נראה שהתחזקות הזהב נבלמה לפחות לעת עתה, וזהב נסחר מזה יום וחצי בטווח צר בין 950 ל-947 דולר לאונקייה. הזהב נהנה מעלייה הסיכון בשוק, המשך עלייה בסיכון תתן לו את הביקוש הדרושים כדי להתגבר על ההיצעים הגדולים של רמת ה-950, אבל מגמה חיובית בשווקי המניות יכולה לרוקן את האוויר מהמומנטום ולדחוף את הזהב כלפי מטה. רמת ההתנגדות הנוכחית של הזהב היא 950, והיא חשובה ביותר וחצייתה תאותת על המשך עליות לכיוון 1000 דולר לאונקייה.

יורו/דולר (ספוט: 1.42)

הצמד נחלש הבוקר ב-0.2% לאחר שסיים שבוע של עליות באופן מתון אך מתמשך. כמעט ללא שינוי מאתמול, ניתן לומר שלמרות הירידות, המגמה החיובית החזקה ביורו עדיין קיימת, וקו התמיכה האיתן עדיין קיים.

דולר/שקל (ספוט: 3.89)

הצמד נחלש חזרה אל מתחת ל-3.90 והשקל מתחזק מעט בניגוד למתרחש בעולם. בימים האחרונים אנו עדים למסחר רגוע יחסית, זאת לאחר שהדולר שקל חווה שבוע שעבר תנודות חדות, אך ללא פריצת תחום הדישדוש בו הוא נסחר מאז מאי. לכן נראה שהצמד נמצא כעת בהזדמנות לקנייה. בחודשים האחרונים נסחר הדולר ביציבות בטווח של 4.00-3.86 שקלים לדולר והמסחר נותר בתחום זה.

S&P 500

החוזים העתידיים על ה-s&p 500 יורדים הבוקר בכ-0.2%. וסוחרי המניות בהמתנה דרוכה לדו"חות הרבעוניים שצפויים להתפרסם היום. העליות החדות משבוע שעבר תיקנו מהלך בן חודש וחצי של ירידות. המדד נתמך ברצף של דו"חות חיוביים ממגזרי הטכנולוגיה, הפינסיים והביטוח. עונת הדו"חות עדיין לא הסתיימה, לכן אנו צפויים לראות תנודתיות רבה בשווקי המניות בזמן הקרוב.

את הסקירה כתב טל עבדה, סמנכ"ל ההשקעות בכלל פורקס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?