התוכנית החדשה של פולסון: אג"ח משכנתאות OUT הקלת מחנק האשראי IN

הממשל בארה"ב מתכנן להשתמש בכספי התוכנית להקלת מחנק האשראי בארה"ב וחלק מהכספים ינוצלו כעת לצורך תמיכה בשוק כרטיסי האשראי, הלוואות לרכישת מכוניות וסיוע לסטודנטים

TheMarker digital
TheMarker digital

המשקיעים התשושים בוול סטריט נוכחו גם השבוע בגודלו ועוצמתו של המשבר שממשיך להכות במדדים המובילים ללא הרף. זאת בעקבות רצף אזהרות הרווח והדו"חות המאכזבים של החברות, בנוסף לנתוני המקרו המאכזבים אשר ממחישים את עוצמת המשבר הנוכחי.

סכנת פשיטת רגל של תעשיית הרכב בארה"ב הובילה למפגש פסגה בין הנשיא החדש הנכנס -אובאמה לבין זה היוצא - בוש ולחילוקי הדעות בינם באשר להתערבות הממשלה באשר לגורלם של שלושת החברות הגדולות בתחום-ג'נראל מוטורס, פור, וקרייזלר שאיגרות החוב שלהן כבר נסחרות בתשואות של חדלות פירעון.

עוד בכותרות, שר האוצר פולסון מודיע במפתיע כי הממשל לא ירכוש נכסים בעייתיים ואיגרות חוב אלא יסתפק בהזרמת כספים, כך שלמעשה הממשל בארה"ב זונח את תוכנית החילוץ המקורית להזרמת 700 מיליארד למערכת הפיננסית דרך רכישת איגרות חוב מגובי משכנתאות ונכסים בעייתיים מהבנקים אך ימשיך בהזרמת הסכום המיועד לקניית מניות הבנקים-250 מיליארד דולר.

במקביל הממשל בארה"ב מתכנן להשתמש בכספי התוכנית להקלת מחנק האשראי בארה"ב וחלק מהכספים ינוצלו כעת לצורך תמיכה בשוק כרטיסי האשראי, הלוואות לרכישת מכוניות וסיוע לסטודנטים. בנוסף, במהלך האגרסיבי ביותר עד כה לשחרור הלחץ מבעלי הבתים המעוקלים, הודיע הממשל הפדראלי בארה"ב כי באמצעות השליטה בחברות מימון המשכנתאות פאני מיי ופרדי מאק וחברות נוספות בענף המשכנתאות להקל על בעלי הבתים בארה"ב כך שמימון מחדש של המשכנתאות יהפוך את החזרתן לאפשרי.

במסגרת התוכנית יבצעו חלק מחברות המשכנתאות פריסה מחדש של חלק מהמשכנתאות כך שבעלי הבתים לא ישלמו יותר מ-38% מהכנסתם בעבור המשכנתא. השינויים עשויים לכלול דחייה של תשלומי הקרן, הורדת הריבית על המשכנתא והארכת מועד הפירעון.

בבנק איגוד ממליצים למשקיע הסולידי להישאר בהחזקה של כ-10% בלבד באפיק המניתי, משקיע ספקולטיבי החזקה של 30%, שכן שוק המניות נותר תנודתי.עם זאת, משקיעי ערך בעלי אורך רוח יכולים כעת לבחון כניסה הדרגתית אל השוק מאחר שחלק מהמניות נסחרות כעת במחיר הנמוך בהרבה מערכן הכלכלי. בבנק ממליצים להתמקד בעיקר בסקטורים דפנסיביים כגון: מוצרי צריכה בסיסית, חברות תרופות וטלקומיוניקציה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה