תמיר פישמן ברוקראז': "בסביבה הכלכלית הנוכחית אנו ממליצים על גישה נייטראלית לשוק המניות בארה"ב"

דרור שליט: "הסקטורים המועדפים על ידנו הם כאלה בעלי מינוף נמוך לתוצאות הכלכליות וכן מניות צמיחה"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הנתונים הכלכליים הנוכחיים מאותתים לנו כי רווחי חברות בגישת Bottom-Up נמצאים בסיכון. צפיות הרווח גבוהות לתקופה בה הפעילות העסקית נחלשת, ויכולות לאכזב אל תוך המחצית השנייה של שנת 2011.

"היסטורית, שווקי המניות בחודשים מאי עד ספטמבר מאופיינים בחולשה ונראה כי גם השנה תקופה זו לא תהיה שונה מבעבר", מעריך היום דרור שליט, מנכ"ל תמיר פישמן ברוקראז'.

"בסביבה הכלכלית הנוכחית אנו ממליצים על גישה נייטראלית לשוק המניות. תיק השקעות מומלץ שיהיה בחשיפה מאוזנת בין מגזרים מחזוריים למגזרים שאינם מחזוריים", אומר שליט. בתמיר פישמן נשארים עם המלצת "תשואת יתר" לסקטור הצריכה הבסיסית (Consumer Staples), סקטור הבריאות (Health Care) וסקטור הטכנולוגיה (Technology).

"עקב ירידה במתאם ביצועי המניות בשוק (Performance Correlation), קיימות הזדמנויות לייצר תשואה עודפת בדרך של בחירת מניות (Stock Picking)", אומר שליט.
בהתאם למחזור העסקים, ובהתחשב במצב חוסר היציבות הנוכחית בשווקים, חברות מסוג Quality Growth, המאופיינות בין השאר ב-Dividend Growth, הפכו להיות מועדפות יותר ונוטות להציג ביצועים טובים גם בתקופת הפוגת הקיץ.

"בשורה התחתונה", אומר שליט, "מגוון נתונים מאותתים כי אנו נכנסים לתקופה של פעילות כלכלית מואטת בחודשים הקרובים. הסיכונים מגיעים מכיוון של תחזיות רווח שליליות, תיקון תחזיות כלפי מטה ו/או החטאת תחזיות רווח על ידי חברות."

"הסקטורים המועדפים על ידנו הם כאלה בעלי מינוף נמוך לתוצאות הכלכליות וכן מניות צמיחה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker