דש ברוקראז': הפוטנציאל הגדול ביותר בבורסה בבנקים ויש להכניסם במשקל יתר בכל תיק השקעות

מאיר סלייטר: "במשוואת הסיכון סיכוי, הסקטור מספק כיום את התוצאה הטובה ביותר מבין הסקטורים השונים בבורסה"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מקורן של 90% מהכנסות הבנקים הוא בישראל ו-87.5% מהנכסים שלהם מנוהלים בארץ.

בבנק לאומי רמת ההכנסות השוטפות נמוכה, אך הוא מחפה על כך ברווחים ממניות ומחברות כלולות. לאחר הירידות במחיר המניה (10.8% מתחילת השנה), ולאור הירידות בחברה לישראל (17.5%), מכפיל ההון הנוכחי של הבנק ללא החברה לישראל עומד על 0.90.

מכפיל ההון הבנקאי לאחר הרבעון השני עומד היום על כ-0.91. "במכפיל ההון הנוכחי, עם צפי לתשואה להון מפעילות בנקאית של 10.5% בשנת 2011, מחירו הנוכחי של הבנק מהווה נקודת כניסה נוחה", מסביר מאיר סלייטר, אנליסט דש ברוקראז'. "לאור זאת אנו מעלים את המלצתנו ללאומי ל'תשואת יתר', במחיר יעד של 18 שקל.

לבנק הפועלים רמת ההכנסות הגבוהה ביותר, אשר מקוזזת בחלקה ברמת הפרשות גבוהה, אך הבנק מצליח לרשום את התשואה הגבוהה ביותר בסקטור על נכסיו. "אנו ממליצים על בנק הפועלים ב'תשואת יתר', במחיר יעד של 19 שקל", אומר סלייטר, "תוך העדפה למניה על פני הסקטור, בעיקר עקב העקביות בתוצאות בשנה האחרונה, ועקב הרגישות הנמוכה יותר למגמה בשוקי ההון, הודות להיקף תיק ני"ע המצומצם יחסית."

"כמו כן, רווחי הנגזרים עשויים להמשיך ולתרום לגידול ברווח. הבנק צפוי להתחיל לחלק דיבידנד במחצית השנייה של השנה."

בבנק דיסקונט בולט חוסר היעילות, אך רמת הכנסות גבוהה, יחד עם סיכוי לקיטון בהפרשות לחובות מסופקים, מציבים לו פוטנציאל רב לשיפור, סבורים בדש. "מבחינה כלכלית הבנק מהווה היום אופציית השקעה טובה עם פער של כ-19% לעומת מחיר היעד (8 שקל)", מציין סלייטר. "לאור זאת, אנו ממליצים על מניית דיסקונט ב'תשואת יתר'. עם זאת, סיכון ההשקעה בבנק, שנוצר עקב הצורך לפרוע במספרים את ההבטחות לגבי היקף החסכון בשכר והודות ללחץ המסחרי העשוי ללוות את המניה בתקופה הקרובה, ברמת פוטנציאל זו אנו מעדיפים השקעה בבנקים האחרים."

רמת ההוצאות במזרחי נמוכה, אך גם רמת ההכנסות. עם זאת, הקצאת הון נמוכה מול מרבית האשראים שלו מאפשרת לבנק לרשום את התשואה הגבוהה ביותר להון.

"מזרחי הציג בארבעת הרבעונים האחרונים תוצאות טובות מאוד עם תשואה להון מייצגת שנעה סביב 12.5%", מציין סלייטר. "התוצאות שמשיג הבנק הן היציבות ביותר במערכת. אנו ממשיכים להמליץ על מניית מזרחי ב'תשואת יתר' ובמחיר יעד של 41 שקל."

"הבינלאומי תלוי מאוד ברמת ההפרשות הנמוכה לחובות מסופקים, אך קיים לו פוטנציאל התייעלות לא מבוטל", סבור סלייטר. "לאור ההתייעלות שהחלה לתת אותותיה, ולאור היכולת לחלק דיבידנד שיניב תשואת דיבידנד גבוהה יותר מהבנקים האחרים, אנו מעלים את המלצתנו למניית הבינלאומי ל'תשואת יתר' ללא שינוי במחיר היעד (57 שקל)", מסכם סלייטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker