בעקבות סקר בקרב נוירולוגים: מריל לינץ' ממשיכים להיות חיוביים לגבי הקופקסון של טבע

נותנים לטבע המלצת "קנייה" - ורואים בה הזדמנות אטרקטיבית כמניה הנסחרת בדיסקאונט לעומת השוק לאור הפסימיות לגבי משך והיקף התרומה של הקופקסון ושל הלקווינימוד

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

האנליסטים של מריל לינץ', חיים ישראל, גרג גילברט וסומאנט קולקארני, החליטו לבצע סקר בקרב 75 נוירולוגים המתמחים בטיפול בטרשת נפוצה - על מנת לקבל הערכה לגבי הטיפולים הניתנים כיום לחולי טרשת נפוצה, וכן מהי דעתם לגבי שילוב תרופות הניתנות דרך הפה בתכנית הטיפול במחלה.

לפי הסקר שביצעו האנליסטים של מריל לינץ' בקרב הרופאים המומחים עולה כי הקופקסון נחשבת לטיפול המיטבי בטרשת נפוצה מהסוג הנפוץ ביותר - התקפית-הפוגתית (RRMS), וכי לתרופות מסוג זה, הניתנות כגלולות לבליעה, פוטנציאל שיווקי רב - בשוק התרופות לטיפול במחלה, אשר צפוי לגדול במעט (וזאת לאחר שתרופת הגילניה של נובארטיס לא הרחיבה במיוחד את השוק).

האנליסטים רואים כי בהתאם להערכותיהם, הנוירולוגים שנסקרו מסכימים לגבי מידת השחיקה של היקף המכירות של הקופקסון וכן לגבי ההערכה הזהירה מבחינת ההיקף המוגבל של השוק. נושא נוסף לגביו הרופאים מסכימים עם הערכותיהם של האנליסטים של מריל לינץ' הוא הפוטנציאל של הלקווינומוד האוראלי.

לדעת חיים ישראל, גילברט וקולקארני, לקופקסון פוטנציאל מכירות רב, בעיקר עתה, לאור ההעדפה של הנוירולוגים אשר נסקרו כתרופה הטובה ביותר לטיפול בטרשת מסוג RRMS, וכן כטיפול החלופי הטוב ביותר עבור טיפולים כושלים בתרופות אחרות (למעט הטיסברי והגילניה).

האנליסטים מציינים כי הסקר כמובן אינו מייצג את כל השוק - וכי יש כמובן לקחת בחשבון את התחרות הגנרית בשוק. ועם זאת - במריל לינץ' נותנים למניית טבע המלצת "קנייה" - ורואים בה הזדמנות אטרקטיבית כמניה הנסחרת בדיסקאונט לעומת השוק לאור הפסימיות לגבי משך והיקף התרומה של הקופקסון ושל הלקווינימוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker