פסגות מעלים המלצה לגולף: הדיסקאונט מפצה על המהמורות שבדרך

טל שיריזלי: "אנו מאמינים בפוטנציאל שיפור התוצאות בשנים הבאות - פוטנציאל אשר קיבל ביטוי חלקי בלבד בהערכת השווי"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

פסגות בית השקעות מעלים את המלצתם למניית גולף ל"קנייה" מ"תשואת שוק" ומותירים מחיר יעד של 23.6 שקל.

"המלצתנו לגולף מועלית לנוכח דיסקאונט גבוה בו נסחרת מניית החברה ביחס לשווייה הכלכלי ועל אף אתגרים לא פשוטים אשר עוד ניצבים בדרך", מציין היום טל שיריזלי, אנליסט פסגות.

גולף מתמודדת בשנה האחרונה עם אתגרים מורכבים אשר טרם מוצו ובהם: תחרות חריפה, עלייה חדה במחירי חומרי הגלם המאיימת לשחוק את הרווחיות במחצית השנייה, העלאה צפויה בשכר המינימום, התייקרות תשומות ועיכול הפעילות המפסידה של בלו בירד.

שיריזלי מציין כי לצד אתגרים העלולים להמשיך ולהכביד על תוצאות החברה בטווח הקצר והבינוני, עומדים לזכות החברה יתרונות אשר להערכתנו צפויים להציף ערך רב בעתיד ובהם:

o הנהלה איכותית אשר בעבר השכילה לנווט את החברה לנישות פעילות אטרקטיביות ולהוזיל משמעותית את עלויות הרכש.

o איתנות פיננסית התומכת במדיניות דיבידנד אטרקטיבית ועשויה לתמוך בהרחבת הפעילות. יצוין כי לחברה אין חוב לבנקים ו/או לבעלי אג"ח, ההון העצמי מהווה 78% מהמאזן והנכסים הכספיים נטו מסתכמים בכ 145 מיליון שקל.

o חלוקת דיבידנדים נדיבה- בגין השנים 2008-2010 חילקה החברה דיבידנדים בהיקף של 80-100 מיליון שקל. חלוקה שנתית כנ"ל בגין שנת 2011 תגלם תשואת דיבידנד של כ-12%-16%. גם הסתפקות בחלוקת הרווח החזוי לשנה, בסך 69 מיליון שקל תניב תשואת דיבידנד של כ-11%.

o צפי לשיפור משמעותי בתוצאות פעילות רשת בלו בירד במחצית השנייה. "להערכתנו רכישת הרשת, על אף חבלי הלידה, הינה צעד נכון העולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של הרחבה והצערת קהל היעד", אומר שיריזלי.

o "אנו מעריכים כי שחיקת הרווחיות הצפויה כתוצאה מעליית מחירי הכותנה היא זמנית בהתבסס על ההנחה כי המחירים אינם מייצגים שיווי משקל לאור פגיעה נקודתית ביבולים הנובעת מתנאי מזג אוויר חריג."

"כבר מאפריל אנו עדים לירידה דרמטית של כ-30% במחירי הכותנה ועם זאת עדיין מדובר במחירים הגבוהים בכ-60% ו-163% מממוצע המחירים בשנים 2010 ו-2009."

v דיסקאונט גבוה גם תחת הנחות מחמירות- למרות פוטנציאל השיפור בשנים 2012 ואילך בחרו בפסגות לנקוט במודל שמרני אשר קנס את החברה ברמת הרווחיות, שיעורי הצמיחה העתידיים וריבית ההיוון.

"כך למשל הנחנו כי הרווחיות התפעולית בשנת 2011 תעמוד על כ-12.2% ותעלה ל-13.4% בשנה המייצגת בעוד שבשנים 2007 עד 2010 נעה הרווחיות בין 15% ל-19%", מסביר שיריזלי. "כמו כן הנחנו צמיחה פרמננטית של 1% (נמוך מקצב הגידול של האוכלוסייה) והיוונו את התזרים העתידי בכ-11% על אף האיתנות הפיננסית וההערכות המחמירות לגבי התזרים. יצוין כי מחיר המניה בשוק תחת הנחות המודל מייצג שיעור תשואה פנימי של כ-18.6%!"

"בשורה התחתונה", אומר שיריזלי, "המלצת ה'קנייה' לגולף, הגם שאתגרי החברה בטווח הקצר טרם מוצו, נשענת על דיסקאונט גבוה במיוחד גם תחת הנחות מחמירות. על אף קשיים והרעה אפשרית בתוצאות הפעילות במחצית השנייה, אנו מאמינים בפוטנציאל שיפור התוצאות בשנים הבאות (פוטנציאל אשר קיבל ביטוי חלקי בלבד בהערכת השווי)."

"אנו חוששים כי בתנאי השוק הנוכחיים מניית החברה עלולה להתקשות להשיג ביצועי יתר בטווח הקצר ועם זאת בראייה לטווח ארוך יותר אנו מוצאים פוטנציאל להצפת ערך דרמטית", מסכם שיריזלי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker