כלל פיננסים על ישראמקו: פיתוח תמר מתקדם כמצופה; נשארים ב"תשואת יתר"

ירון זר: "משאירים ללא שינוי את מחיר היעד על 47 אגורות"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

"פיתוח תמר מתקדם וצפוי לעמוד בלוח הזמנים. בשבוע שעבר חשף נציג נובל תמונות המעידות על התקדמות נאה בפרויקט. בכלל פיננסים ברוקראז' משאירים ללא שינוי את מחיר היעד על 47 אג' והמלצה על "תשואת יתר".

להלן נקודות מרכזיות:

1. פיתוח תמר מתקדם כמצופה ומחזק את הסיכוי לעמידה בלו"ז ובתקציב -

· עד מארס השנה הושקע בפיתוח תמר כ-0.7 מיליארד דולר והוזמנו ציוד ושירותים בכ-2.2 מיליארד דולר, מתוך כ-3 מיליארד תקציב ההקמה. באפריל החלו בקידוחי פיתוח שצפויים להימשך כשנה.

· תמונות ממצגת נובל מציגות את בניית מערכות ההולכה וההפקה של פרויקט תמר באתרים שונים ברחבי העולם. "להערכתנו, צוואר בקבוק של פיתוח הפרויקט עלול היה להיות אסדת ההפקה שתצטרף לזו הקיימת בים תטיס. מסתבר כי אסדה זו מצויה בבנייה בטקסס", אומר ירון זר, אנליסט כלל פיננסים.

פרויקט תמר

2. הגז המצרי צפוי להמשיך לקרטע - אספקת הגז המצרי לישראל כנראה תתחדש בימים הקרובים. "להערכתנו, הגז המצרי צפוי להמשיך לקרטע ובמקרה הטוב יספק מתחת לכמויות החוזיות בהסכמים הקיימים", אומר זר.

3. תמר עשויה לייצא לירדן - "להערכתנו, חוסר האמינות של הגז המצרי עשוי להביא את ירדן לרכוש גז מתמר בהיקף של לפחות BCM 1 בשנה", אומר זר. "ירדן צורכת כ-BCM 3 בשנה, מזה חלק אפסי מייצור עצמי והיתרה ממצרים."

4. חשש מופרז מפיקוח מחיר - "להערכתנו, מחיר הגז במודל שלנו לתמר (5.5 דולר ל-mmbtu ועלייה שנתית של 1%) הינו שמרני", סבור זר. "פיקוח מחיר באם יחול לא יהווה מגבלה אפקטיבית ביחס להנחה שלנו במודל. העסקאות האחרונות שערכה ים תטיס (מעל 8 דולר) אינן מייצגות כלפי תמר."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker