פסגות בתגובה לדו"חות אלקטרה נדל"ן: על אף האתגרים - מחיר המניה משקף תרחישים קיצוניים מידי

נעם פינקו: "מכפיל הון כה נמוך (0.57) אינו ריאלי לחברה בה יש סבירות גבוהה בעתיד לגידול בהון. אי לכך המלצתנו נותרת קנייה"

TheMarker Online
שתפו בפייסבוק

תוצאות אלקטרה נדל"ן לרבעון הראשון שיקפו את פעילויותיה האחרונות כאשר בעקבות מכירת מספר נכסים בחודשים האחרונים והפסקת איחוד עקב ירידה באחזקות בנכסים אחרים הובילו לירידה בהכנסות, ב-NOI וב-FFO.

"מגמות אלה, בשילוב עם האינפלציה שהובילה לגידול בהוצאות המימון גרמו לכך שהחברה לא הצליחה להגיע לרווחיות למרות שלא היו מחיקות בנכסיה", מסביר נעם פינקו, אנליסט פסגות בית השקעות.

"מסתמן כי האסטרטגיה של החברה הינה להמשיך ולממש נכסים, אך בהיקף נמוך כאשר מדובר בנכסים הנמכרים בתשואה נמוכה וכאלה שפוטנציאל ההשבחה שלהם נסתיים." לאחרונה מכרה החברה נכס בקנדה בתשואה של 7% וכן נכס בת"א.

התזרים שינבע מהמכירות עומד על כ-60 מיליון שקל. "במקביל, להערכתנו חייבת החברה להגדיל את היקף הכנסותיה על מנת לחזור לרווחיות, הקושי הוא באיתור נכסים בחו"ל לאור התחרות הקשה", אומר פינקו. "עם זאת, לאחרונה רכשה החברה נכס בגרמניה תמורת כ-20 מיליון יורו בתשואה של 10%.

"אנו סבורים כי החברה תפעל לרכוש נכסים נוספים, ככל הנראה באירופה."

בנוסף פעילה החברה בתחום הייזום בישראל שייתכן ויורחב וכן נכנסה לייזום פרויקט למגורים בקנדה (הסבה מבניין משרדים) וחזרה ליזום בהודו.

"בניין אלקטרה שהושלם ברבעון הראשון מסתמן כהצלחה וכנכס שיתרום תרומה משמעותית של למעלה מ-20 מיליון שקל ל-NOI ושל כמעט 15 מיליון שקל ל-FFO של החברה", אומר פינקו.

"הבניין יניב הכנסות החל מהרבעון השלישי כאשר רק בשנת 2012 נראה הנבה משמעותית יותר. כרגע הבניין מאוכלס ב-65% והחברה מאמינה ביכולתה להגיע לתפוסה מלאה."

החברה רשמה כבר שערוכים של כ-40 מיליון שקל בגין הפרויקט ובאכלוס מלא צפוי רווח נוסף של עשרות מיליוני שקלים.

שוקי הנדל"ן המרכזיים בהם פועלת אלקטרה נדל"ן התייצבו ב-2010 והמגמה החיובית נמשכת ב-2011, מציינים בפסגות. בגרמניה, השוק המרכזי של החברה, החלו השווקים המרכזיים את השנה בצורה חזקה.

ישנו לחץ להעלאת שכ"ד בנכסים האיכותיים לאור עודף ביקוש על היצע וגם מגמת התשואות נמצאת בירידה. בקנדה, ישראל ושוויץ מצב השוק מוסיף להיות טוב. "נציין כי גם בפעילות הייזום בהודו נמשכת ההתעוררות שהחלה במחצית השנייה של 2010."

בעדכון המדדים הקרוב תצא אלקטרה נדל"ן ממדד ת"א 100 ותיכנס למדד יתר 50. להערכת פסגות, ביום ההחלפה יווצרו במניה עודפי היצע של כ-6 מיליון שקל.

בעלת השליטה אלקו רכשה בחודש האחרון מניות באלקטרה נדל"ן בהיקף של קרוב ל-10 מיליון שקל.

"בשורה התחתונה", אומר פינקו, "להערכתנו, האתגרים בפניהם ניצבת החברה הינם לשמור על יציבות בנכסיה ועל מצבה הפיננסי, לפתח פעילות הייזום ולבצע רכישות נוספות."

"לאחר מחיקות של למעלה מחצי מיליארד שקל בשווי הנכסים בשלוש שנים אנו מצפים לשיפור בהון העצמי בעתיד (אם כי לא בהכרח בשנת 2011) הואיל ולאחר הנבה מלאה של בית אלקטרה החברה תחזור לרווחיות מפעילות שוטפת."

"בנוסף", אומר פינקו, "אנו סבורים כי נראה גידול בשווי בית אלקטרה ורווחים נוספים מפעילות ייזום בישראל בעיקר ובטווח ארוך יותר מהודו וקנדה. מכפיל הון כה נמוך (0.57) אינו ריאלי לחברה בה יש סבירות גבוהה בעתיד לגידול בהון. אי לכך המלצתנו נותרת קנייה."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker