עדי סקופ מ-IBI: פועלים שוב מכה את התחזית ועוד רבעון בינוני ללאומי

"במחיר הנוכחי של פועלים מדובר בקנייה אטרקטיבית. נשארים בהמלצת "קנייה" ללאומי."

נדב עבודי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נדב עבודי

פועלים פרסם דו"ח מצוין לרבעון הראשון, אומרים בבית ההשקעות IBI: "רווח נקי פנומנאלי של 903 מיליון שקל אינו מייצג כמובן רווחיות שוטפת אך גם לאחר נטרול מספר חד פעמיים מדובר ברווח המייצג תשואה על ההון בשיעור של כ-12.5%, נתון מרשים בהחלט."

למרות הפרשה נמוכה לחובות מסופקים בכל המערכת הבנקאית הפועלים חזר לאחר היעדרות זמנית להוביל את המערכת בפעילות בנקאית.

"להערכתנו הגורמים שהשפיעו על תוצאות הרבעון הראשון ימשיכו להשפיע לחיוב גם על תוצאות הרבעון השני 2011 שמסתיים בעוד חודש", אומר עדי סקופ, אנליסט IBI. "מדובר בבנק שמייצר תשואה על ההון דו ספרתית ברמות12-13% לאחר נטרול חד פעמיים ורעשים חשבונאיים."

"הפועלים הודיע רשמית היום על מדיניות חלוקת דיבידנד ולהערכתנו תוך רבעון יוכרז הדיבידנד הראשון. במחיר הנוכחי מדובר בקנייה אטרקטיבית, אנו נשארים בהמלצת 'קנייה' לבנק, עם מחיר יעד של 20.5 שקל", אומר סקופ.

לאומי פרסם דו"חות לרבעון הראשון 2011, הדו"ח היה יחסית מאכזב עם תשואה להון שעמדה על 10.4%. למרות עלייה בהכנסות מימון בכ 7% בהשוואה לרבעון אשתקד והכנסות מחובות מסופקים בסך 102 מיליון שקל. לאומי הציג רווח של 577 מיליון שקל לעומת 596 מיליון שקל אשתקד. מה קרה?

· לאומי התיר את הרסן בנושא הוצאות תפעול, חלקם בעלי אופי חד פעמי וחלקם יגררו בשנים הקרובות.

· הוצאות שכר רגילות ומיוחדות קפצו ב-16%.

· תרומת חברות כלולות בראשן החברה לישראל גרעה 42 מליון שקל ברבעון.

· החטיבה העסקית שממשיכה להוביל את הבנק ואחראית על 58% מהרווח הנקי תורמת פחות מהעבר עקב מרווחי אשראי תחרותיים ביותר במגזר הבנקאי והחוץ בנקאי.

"למרות הכל מדובר בבנק שמסוגל לייצר תשואה על ההון חד ספרתית גבוה עד דו ספרתית נמוכה", אומר סקופ, "בעל עודפי הון שמסוגל לחלק תשואת דיבידנד של כ-4-5% בשנת ונסחר קרוב להון העצמי מצרך דיי נדיר כשמסתכלים על בנקים ברחבי העולם ולכן אנו נשארים בהמלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 20.5 שקל למניה."

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker